Son Konu

“Büyük Mücadele” 2 Analist, Haftalık Altın Beklentilerini Paylaştı!

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
1625471695786335.jpeg

Altın piyasaları haftanın büyük bölümünde çok dalgalıydı. Piyasa analisti Christopher Lewis’e göre, Cuma seansı sırasında, ABD NFP verilerinin beklentinin altında kalması sonrasında bir kırılma girişiminin başarısız olduğunu gördük. Analist, Pazartesi ve Perşembe günleri arasında piyasanın çok dalgalı geçtiğini, ancak Cuma seansında, şamdan kuyruğunu aldığımızı söylüyor. Ne de olsa, iş sayısı büyük ölçüde ıskaladı ve ABD dolarının aniden büyük bir düşüş yaşamasına neden oldu. Ancak Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, ABD dolarının toparlanması ve negatif korelasyonun harekete geçmesiyle altın piyasası tekrar gerilemeye başladı.

Analist Christopher Lewis, 1.680 dolar alanında büyük bir mücadele bekliyor

Analist Christopher Lewis’e göre, 50 haftalık EMA hemen yukarıda oturuyor ve elbette belli bir miktar dikkat çekecek. Analist, önce şamdana bir bakın diyor ve “o bir çekiç yani hemen altında belli bir miktar destek var” hatırlatmasını yapıyor. Christopher Lewis, analizine şu doğrultuda devam ediyor:

Bu seviyenin altına düşersek, piyasanın bir kereden fazla önemli bir alan olan 1.680 dolar seviyesine bakması muhtemel. Bu nedenle, o alana ulaşırsak, uzun vadede piyasa için büyük bir mücadele olabileceğini düşünüyorum. Oradan aşağı kırılması durumunda, kesinlikle piyasada çok fazla satış baskısı oluşur ve en azından 200 haftalık EMA’ya doğru bakacağımızı tahmin ediyorum.
Gold-Surges-To-Levels-Not-Seen-In-Eight-Years-1280x720-1.jpg
Öte yandan analiste göre, 50 haftalık EMA’nın üzerine çıkarsak, büyük olasılıkla 1.835 dolar seviyesine bakacağız. Christopher Lewis, bu seviyenin, bir kereden fazla direnişe maruz kalmış bir alan olduğunu, bu yüzden bir hedef sunabileceği belli bir anlam ifade ettiğini belirtiyor ve oradan yukarı çıkarsak, o zaman daha çok “al ve tut” tipi bir durum haline geleceğini ifade ediyor.

Altın fiyatları teknik analizi

Piyasa analisti David Becker, altın fiyatlarında direnci, 1.779 dolarda 50 günlük hareketli ortalamanın yakınında, desteğin ise, 10 yıllık hareketli ortalamanın yakınında 1.753 dolar olarak görüldüğünü belirtiyor ve şu teknik seviyelere işaret ediyor:

Hızlı stokastik yakın zamanda bir çapraz satın alma sinyali oluşturduğundan kısa vadeli momentum pozitif. MACD (hareketli ortalama yakınsama ıraksaması) endeksi çapraz alım sinyali oluşturduğundan orta vadeli momentum pozitife döndü. Bu, MACD çizgisi (12 günlük hareketli ortalama eksi 26 günlük hareketli ortalama) MACD sinyal çizgisinin (MACD çizgisinin 9 günlük hareketli ortalaması) üzerinden geçtiğinde gerçekleşir. MACD histogramı, daha yüksek fiyatlara işaret eden yukarı eğimli bir yörünge ile pozitif bölgede yazdırıyor.
Grafik-1-9.jpg

Üst Alt