Son Konu

Huawei Hongmeng OS için geri adım attı!

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
huawei-hongmeng-os-geri-adim-shiftdelete.jpg

Son zamanlarda Huawei tarafında yaşanan şiddetli olaylar, şirketin kendi planlarını da gün yüzüne çıkartmıştı. Yaşananların ardından Huawei Hongmeng OS konusunda geri adım attı.

Huawei Hongmeng OS’un akıllı telefonlar için geliştirilmediğini belirtti

Amerika ile yaşanan sorunlarda pek çok ambargo tehditi ile karşı karşıya kalan Huawei, kendi işletim sistemleri Hongmeng OS hakkında bazı açıklamalarda bulunmuştu. Bir b planı olarak geliştirdiklerini söyledikleri Hongmeng OS, olası ambargo durumlarına karşı şirketin zorda kalmamasını sağlayacaktı.

huawei-hongmeng-os-geri-adim-shiftdelete-2.jpg

Huawei Genel Müdür Yardımcısı Catherine Chen, yaptığı açıklamada Hongmeng OS’un akıllı telefonlar için geliştirilmediğini ve akıllı telefon tarafında Android ile çalışmalara devam edileceğini belirtti. Bu işletim sisteminin daha çok endüstriyel kullanıma uygun olduğunu belirten Chen, akıllı telefonlar için biraz yetersiz olduğunu vurgulayacak bazı söylemlerde de bulundu.

Daha öncesinde söylenen o kadar şeyin ardından yetkililerden gelen açıklama, pek çok kişiyi de şaşırtmayı başardı. Şu an için konu hakkındaki detaylar net olarak bilinmese de, ambargo tehditinin hafiflemesinin ardından şirketin Android ile çalışmayı daha uygun görmüş olabileceğini düşünebiliriz.

Siz bu adım hakkında ne düşünüyorsunuz? Şirketin kendi işletim sistemini mi Android’i mi tercih ederdiniz?

Üst Alt