Son Konu

İşitme Engelli Gence İşkence Eden Fırat Kaya'nın İfadesi Ortaya Çıktı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-60cf78dfe4d4b147454eaed4f162fde0282d9703.jpg

İşitme engelli E.E.’yi eşcinsel olduğu gerekçesiyle döven ve kanlı imgeleri toplumsal medyada yayınlayan Fırat Kaya, 'kendisine cinsel bağlantı teklif ettiği' için saldırdığını argüman etti.

İzmit Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘hakaret’ hatasından gözaltına alınan Fırat Kaya, dün emniyette söz verdi. Sözcü'den İsmail Saymaz'ın haberine nazaran, Kaya, işitme engelli olduğunu, body sporu yaptığını ve işinin bulunmadığını söyledi. Zanlı, vahşet dakikalarını şöyle anlattı:

"Kendimi kaybederek tekme ve tokatla yüzüne ve başına vurdum. Burnundan kan aktı. Telefonunu zorla alıp fotoğraflarını çektim. Instagram ve Facebook hesaplarında paylaştırdım. Eşcinsel olmasının sonunun bu olduğuyla alakalı birkaç cümle yazdırarak, ders olsun diyerek paylaştırdım.

Kendisi üzere işitme engelli olan Murat Akdemir vesilesiyle E.E. ile tanıştığını argüman eden Kaya, şöyle devam etti:

Kaya: "Cinsel münasebete girmek istedi"

E. E. ve Murat Akdemir İzmit Otogarı'nda tanışmış. E.E. anahtarlık ve oyuncakları satmak istediğini belirterek, İzmit'te kafelerin bulunduğu yere götürmesi için yardım istemiş. Murat, E.E.'yi alkol aldığım yere getirdi. Kafelerin bulunduğu yürüyüş yolunu E.E.'ye tanım ettik. Bu şahıs yanımızdan ayrılıp satış yapmaya gitti. Ortamıza işitme engelli Emrah Memnun da katıldı. Dört kişi meskene gittik. E.E., benimle cinsel ilgiye girmek istedi ve tacizde bulundu.

Alkolün tesiriyle kendimi kaybederek, tekme ve tokat atarak yüzüne ve başına vurdum. E.E.'nin burnundan kan akmaya başladı. Emrah ve Murat vurmadı. E.E.'den telefonunu zorla aldım, fotoğraflarını çektim. E.E.'nin Instagram ve Facebook hesaplarıyla LGBT kümesine fotoğrafları zorla paylaştırdım. Fotoğrafların üzerine E.E.'nin eşcinsel olmasının sonunun bu olduğu ile alakalı birkaç cümle yazdırarak, ders olsun diyerek paylaştırdım. E.E.'yi benim darp ettiğim sırada fotoğrafları Murat Akdemir çekti. E.E. zorlamamla fotoğrafları toplumsal medyada paylaştı.

Akdemir: "Hepimiz yüzüne tükürdük"

Fırat Kaya, daha sonra E.E.'yi meskenden gönderdiğini söylerken, öbür kuşkulu Murat Akdemir, “Fırat, E.E.’nin telefonunda cinsel içerikli imajlar gördü. Bunları görünce çıldırdı. E.E.'yi yumrukla dövdü. Sonra hepimiz E.E.'nin yüzüne tükürdük” dedi.

EE: "Hepsi birden vurdu"

Mağdur E.E. ise Fırat Kaya ile Aydın'dan tanıştıklarını söyledi. İzmit'te yaşayan Kaya'nın telefonda kendisine, “Burada ikramlık eşya satabilirsin” demesi üzerine işsiz olduğu için İzmit'e gittiğini belirtti. İzmit Otogarı'nda kendisini karşılayan iki erkekle Kaya'nın yanına gittiklerini kaydetti.

Bir müddet Kaya'nın gösterdiği yerde ikramlık eşya sattıktan sonra akşam dört kişi olarak dağ meskenine vardıklarını söyledi. Kaya'nın satıştan kazandığı 70 TL'yi vermediğini ve küfrettiğini savundu. Daha sonra eşcinselliği ile ilgili kelamlar sarf edildiğini anlatan E.E. şöyle devam etti: "Biri geriden başıma vurdu, akabinde hepsi vurmaya başladı. Biri kemerle, Fırat eliyle vurdu. "

E.E. kendisini otomobile bindirerek otogarda indirdiklerini ve parasını vermediklerini söyledi.

Ne olmuştu?

Üst Alt