Son Konu

Uhud

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Uhud Günlerden cuma Uhut'a gelenler var Medine yolu toz duman Uhut'a gelenler var Bir dağılsa da şu hava Görsek Medinei Münevvere'den Uhut'a gelenleri Bir görsek Allah Rasulü'nü Ve eroğlu erleri Bakın göründüler işte; Atının üstünde evrenin efendisi! Cihanın gözbebeği! Uhut'un sevgilisi! Sağında ve solunda ashabı güzin Önündeyse iki üveyk yürüyor; Biri Sad bin Muaz Diğeri Sad bin Übade Allah'ım bu ne terbiye Atlarının bile başı yerde Bakın şu iki gence! İkisi de onbeşinde Şu kısa boylu olanı Rafi' bin Hadic! Parmaklarının ucuna basıyor ancak Boyu uzun görünsün! İyi ok attığı söylenince Izin veriyor efendimiz Öteki gençse Semüre bin Cündüp Gözyaşları Içinde peygamberinin yanına gidiyor Ya rasulallah! diyor Rafi'ye müsade verdiniz Bana niye müsade değil? Ben rafi'yi güreşte yeniyorum Efendimiz tebessüm buyuruyorlar Ve bu iki asıl kuzusuna güreş tutturuyorlar Semüre Rafi'yi yenince güreşte Fahri kainat ona da izin veriyor Günlerden cumartesi Uhud'a gelenler var İşte Ayneyn TepesiOkçular Tepesi Başlarında Abdullah bin Cübeyr Sultanı dinliyorlar Düşmanı yendiğimzi görsenizde Size haber vermedikçe adam göndermedikçe Yerlerinizden KATIYEN ayrılmayın! Kuşların cesetlerimizi kapıştıklarını görseniz deha Ben size adam göndermedikçe Yerlerinizden katiyen ayrılmayın! İki ordu da hazır İki ordu da harp nizamında Ve Uhud'un kalp atışları açık havada yeryüzü nefes bile almıyor! Sessizliği bozan Kureyş'in Sancaktarı'dır Söylediği her laf küfür kokulu Benimle çarpışmaya er meydanına kim çıkar! Bu bir meydan okumadır Cevapsa bir çift üçgenin taban olmayan kenarı sesi Gözler Uhud toprağında yürüyen bu ayaklarda Kime ait bu adımlar ancak bastığı toprak 'ALLAH' diyor! Ve Esedullah namıyla Hz Ali(RA) yürüyor Birkaç saniye bir tek saldırı ALLAH'ın(CC) Arslanı dimdik ayakta Kureyş'in sancağı ise yerde Peşinde bir başkası yükseltiyor sancağı Ama bilmiyor oysa bu defa kim var Uhud meydanında Gökyüzünde yıldırımlar Yeryüzünde Hamza var Belli Başlı derhal başladı Uhud'un türküsü Tam üç katı düşmanla Peygamber(ASM) ordusu Göz göze ve diş dişe Uhud'da yiğitler var İşte: Ebu Lücane Kılıcın üzerinde bir yazı Korkaklıkta ar İlerlemekte itibar var! İşte: Musab bin Umeyr Zırhını giyinince Nasılda Peygamber'e(ASM) benziyor Ve döne döne savaşan Hz Hamza Ben Allah'ın(CC) Arslanı'yım diyor! Ebu Katade'ye bakın Bakın bir ok fırlıyor müşrik yayından Bir havayı yara bere geliyor Hedefte Rasulullah(ASM) var İşte: Ebu Katade Okun Fahri Kainat'a(ASM) doğru gittiğini görünce ALLAH'ı(CC) andı önce Ve uzattı başını! Ok Katade'nin gözüne saplandı Uhud'da yiğitler var Şirk ordusunu bozguna uğratan Ömer bin Hattab'a bakın Gözleri kavramak iyi anlamak Fakat telaş var yüzünde Hz Ömer'in(RA) Bu ne hal ey Ömer Düşman hayal kırıklığı yaşarken Zafer kaznılmışken Bu ne hal ey koca Ömer! Neden okçular tepesine bakıyorsun? Neler oluyor orda? Niye iniyor okçular Ayneyn Tepesi'nden? Allah Rasulü(ASM) haber vermeden niye iniyorlar? Ey Abdullah bin Cübeyr! Durdursana okçuları! Durun Allah(CC) aşkına durun! Arkanızdan düşman geliyor inmeyin yerinizden Sahabe sendeliyor inmeyin yerinizden Kainat yalvarıyor inmeyin! Sultanlar Sultanı'nı(ASM) incitecekler inmeyin! Peygamber(ASM) ordusu iki ateş arasında Efendimizin(ASM) etrafında on beş sahabe Bakın mübarek elleri Rasulullah'ın(ASM) Yüzüne kapanıyor! Kainatın affı için semaya kalkan eller Acilen kan içinde! Yetiş Ey Ebu Ubeyde! Nur saçan yüz kan içinde! Süre donuyor sözde Ve dudaklarının arasından birşey düşüyor Kıpkırmızı bir yakut gibi Peygamberin(ASM) mübarek dişi! Uhud Dağı'nı bir titreşim alıyor Süre donuyor benzeri Ve gökler yırtılıyor! Uhud Dağı'nı bir titreşim alıyor! Kimse Uhud'a ilişmesin Çünkü bir ses geliyor altı yerden! Muhammed'in(ASM) kadınsı yere düşmesin! Ve Cibrili Belli yaratıldığı günden beri En çabuk inişiyle iniyor! Çünkü altı yönden bir ses geliyor! Yere düşmesin Muhammed'in(ASM) kadınsı! Kara bulutlar çöktü Uhud'a! Bir ses ortalığı velveleye verdi: Muhammed(ASM) öldürüldü! Muhammed(ASM) öldürüldü! 'Eğer O(ASM) öldürüldüyse ben niye yaşıyorum! ' Diyen Enes bin Nad atıdı küfrün alevleri arasına! Artık ihtiyar gözler Sevgili'yi(ASM) arıyor Kab bin Malik Hz sesi duyuldu: 'Rasuluh(ASM) yaşıyor Allah(CC) 'ın Rasulü(ASM) yaşıyor Onu(ASM) miğferinin arasından ışıl ışıl parlayan gözlerinden tanıdım Habibullah(ASM) yaşıyor Onu(ASM) şefkat doymuş gözlerinden tanıdım' Ashabı Güzin'in sevincine bir bakın! Uhud'un sevincine bir bakın! HzHamza duydu ya bu yeter! Rasulullah(ASM) yaşıyor ya bu yeter! Yine daldı Hamza Kureyş'in dalgalarına! Ama savaşırken bir ara sendeledi Hamza Ve boşlukta bir mızrak belirdi Ey Hamza! Uhud'u her anışımızda kaç mü'min girmek ister mızrakla senin arana? Kaç mü'min keşke ben öleydim keşke mızrak benim sineme saplansaydı der? Fakat Şehidlerin Seyyidi sensin! Şehidlerin Efendisi sensin! Uhud'da şehidler var Şehidlerin Seyyidi Hamza var Uhud'da! Rasuli Zişan'ın(ASM) gözlerinden boşalan yaş Hamza'yı yıkar gibiydi! Fahri Kainat(ASM) hiç bu değin ızdırap duymamıştı! Hiç bu değin üzülmemişti! Ve amcasına hiç böyle seslenmemişti: 'Ey Rasulullah'ın(ASM) amcası Hamza; Ey Allah(CC) 'ın ve Rasulü'nün(ASM) Arslanı Hamza; Ey hayırlar işleyen Hamza; Ey Rasulullah'a(ASM) koruyucu olan Hamza; Allah(CC) sana rahmet etsin! Eğer senden sonra matem yakalamak gerekseydi; Sevinmeyi bırakıp sana ağıt tutardım! ' Ve bir ayet yankılanıyor Ahzab dağında: (BismillahirrahmanirrahimRahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla!) 'Mü'minlerden öyle yiğitler vardır fakat Onlar Allah(CC) 'a verdikleri sözde sadakat gösterdiler Onlardan bazıları şehid oluncaya dek çarpışacağına dair yaptığı adağını yerine getirdi Kimisi de şehid olmayı bekliyor Onlar verdikleri sözü asla değiştirmediler'  

Üst Alt