Son Konu

11. Kattan Düşen Raziye Öğretmenin Ailesinden Cinayet İddiası

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-01fdd99dba6867c40998b392b61e0f2cb0b106e3.jpg

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde, Vücut Eğitimi Öğretmeni Raziye Ebru Erciyes, 3 gün evvel 11'inci kattaki meskenlerinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti. Güvenlik kamerasına yansıyan manzaralarda, eşi yere düştükten sonra yarı çıplak başına gelen ve polisleri görünce binaya kaçan eşi H.D.E. gözaltına alındı. Koca daha sonra mahkemece isimli denetimle özgür kaldı. İki çocuk annesi bayanın ailesi ise cinayet savında bulunuyor

Üç gün evvel ilçeye bağlı Yunus Emre Mahallesi Göksu Sokak üzerinde bulunan apartmanın 11. katında oturan 2 çocuk annesi Raziye Ebru Erciyes (33),gece saatlerinde konutunun balkonundan aşağı düşerek hayatını kaybetti. Bahtsız bayanın cenazesi yapılan incelemenin akabinde morga kaldırıldı. 

Binanın güvenlik kameralarına da yansıyan imajlarda, olayda kısa bir müddet evvel binaya girdiği görülen Raziye Ebru Erciyes'in eşi H.D.E., eşi yere düştükten sonra yarı çıplak halde dışarı çıkması yer aldı. İmajlarda polis takımlarını görünce binaya kaçmaya çalışan H.D.E., yakalanarak gözaltına alındı. H.D.E., çıkarıldığı mahkemece isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.

"Psikolojik bir sorunu yoktu"

Raziye Ebru Erciyes'in Antalya'da yaşayan ağabeyi Haluk Dökmez, H.D.E.'nin hür bırakılmasının ardından Kayseri Adalet Sarayı'na gelerek, karara itiraz etti. Adliye çıkışı konuşan acılı ağabey Haluk Dökmez, şöyle dedi

"Antalya'da yaşıyorum. Olay günü sabah aldığım şok bir haberle buraya geldim. Kardeşim benim üzere vücut eğitimi mezunu. 6 aylık ve 6 yaşında çocuğu var. Kardeşimin intihar etme talihinin olabileceğini düşünmüyorum. Zira bir ruhsal sorunu ve intiharı düşünebileceği bir durumu yok. Şen şakrak, etrafına sevinç veren birisiydi. Olay günü yaşananlar bizi çok üzdü ve olay sonrasında yaşananlar hala üzüyor. Herkesin hak ettiği cezayı almasını istiyoruz. Biz eşinin Ebru'yu ittiğini düşünüyoruz. Konuta alkollü geldiğini kendisi söylüyor. Tartışma sonucunda balkona çıktığını, ondan sonrasını hatırlamadığını lisana getiriyor. Buna karşın şu anda isimli denetim koşuluyla dışarı salındı. Biz yalnızca adalet istiyoruz. Şayet hatalıysa cezasını çekmesini istiyoruz. Öteki bir dileğimiz yok"

"Tartıştıkları için meskeni terk etmişti"

Daha evvel aile içerisinde tartışmaları olduğunu anlatan Dökmez, "Ebru daha evvel babamın Aksaray'daki konutuna gelmiş. Daha sonra eşiyle barışıp tekrar dönmüş. Binadan içeriye alkollü olarak girdiği muhakkak, sallanarak giriyor. Bunu zati kendisi de söylüyor. Daha sonra aşikâr bir müddet koşarak çamaşırları ile kapıdan dışarı çıkıyor. Sonrasında tekrardan polisten kaçıyor. Güvenlik kameralarında hepsi var. 4-5 polis yakalayıp tekrar dışarı çıkarıyorlar. 3 gündür nezaretteydi, dün sabah itibariyle isimli denetim kaidesiyle salıverilmiş. Bunun nasıl bir açıklaması olur bilmiyorum ancak sahiden ateş düştüğü yeri yakıyormuş. Bu tanım edilebilir bir acı değil" dedi.

Yaşananlar güvenlik kamerasında

Öte yandan, Raziye Ebru Erciyes'in 11. kattan düşmesinin akabinde yaşanan olaylar binanın güvenlik kameralarına yansıdı. İmgelerde, Raziye Ebru Erciyes'in eşi H.D.E.'nin olaydan kısa müddet evvel apartmana girdiği, daha sonra yarı çıplak halde koşarak dışarı çıktığı görülüyor. Olay yerine gelen polis takımlarından kaçan H.D.E.'nin takımlar tarafından yakalanarak gözaltına alınması da saniye saniye imgelere yansıdı.

Üst Alt