Son Konu

Kendi bacağından yüz yaptılar

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Van'da, temizlediği av tüfeğinin ateş alması sonucu yüzü parçalanan Erdoğan Akyüz,yapılan başarılı operasyonların arkasında sağlığına kavuştu

Van'da yaşamış Akyüz, yaklaşık bir yıl önce evlerinde temizlediği tüfeğin ateş alması sonucu yüzünden ağır yaralandı

Baygın halde Van Devlet Hastanesi'nden, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen Akyüz, burada yapılan müdahalenin arkasından hayata döndü Takriben 4 aylık tedavisin peşinde uyanan Akyüz, aynaya baktığında yüzünün yarısının olmadığını görür görmez büyük bir şok yaşadı

Doktorlar ve ailesinin desteğiyle moral bulan Akyüz'ün parçalanan yüzü, but ve kalçadan alınan dokular ve yapılan estetik ameliyatlarla düzeltildi

Yüzümü görür görmez yaşama sevincim kaybettim
Akyüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın ardından hiçbir şey hatırlamadığını, takriben 4 ay sonra gözünü hastanede açtığını söyledi Kendisine ne olduğunu sorduğu annesinin, Tabanca patladı, yüzüne geldi oğlumdediğini belirten Akyüz, Aynaya bakmak istedim Yüzüm böylece fena durumdaydı ama, ben görmeyeyim diye aynaları gazete kağıdıyla sarmışlardı Aynaya baktım ve yüzümü görür görmez yaşama umudumu kaybettim Çok fena haldeydi yüzüm Yemek Yemek yiyemiyor, su içemiyor ve yürüyemiyordum'' ifadelerini kullandı

Çok kötü günler geçirdiğini, yüzünün yarısını kaybettiğini görür görmez psikolojisinin bozulduğunu dile getiren Akyüz, geçirdiği başarılı operasyonların ardından artık kendi kendine bakabildiğini dile getirdi

Geçirdiği sekiz ameliyatın arkasında yüzünün düzeldiğini aktaran Akyüz, ''Beni tekrar hayata bağlayan ilk kez Serkan hocam almak üzere bütün doktorlardan Allah razı olsun Yüzümü düzelttiler Artık yürüyebiliyorum, yemek yiyip, su içebiliyorum Sağlığıma baştan kavuştum Yüzüm de güzel oldu'' diye konuştu

Gözünün altındaki yapıların tamamı kaybolmuştu
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd Doç Dr Serkan Balta ise Akyüz'ün hastanelerine geldiğinde yüzünde önemli yaralanma olduğunu anlattı Birincil 4 ay hastayı yaşatabilmek için büyük çaba verildiğini anlatan Yrd Doç Dr Balta, şunları kaydetti:

Geldiği vakit yüzünde fazla önemli yaralanma vardı Sağ çene kemiği, sağ yanağı, yani gözünün altındaki yapıların tamamı kaybolmuştu Biz onları vücudundan parçalarla tamamlamaya çalıştık Bacaklarından doku nakli yaptık Kemik ve cilt kısımları kullanarak çene kemiği oluşturmaya çalıştık Kalçadaki dokulardan takviye aldık Kendi yağlarını kullanarak yüze dolgu yaptık Kendi dokusunu kullanarak yüzünü yapmaya başladık Ağız iç astarı ve dış kısmını oluşturduk Bundan Böyle kendi ihtiyacını görebiliyor, yemek yiyebiliyor Fakat bir kaç işlemi daha var Dokular yumuşadıkça yüzüne eksik olan parçaları koymaya devam edeceğiz

Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirnicealem üyesi olmak için tıklayınız

Üst Alt