Son Konu

Thodex'in Yazılımcısı, İfadesinde 'Kripto İşi Nasıl Yapılır Bilmiyorum' Dedi: 'Maaşımı Alamadım, Mağdurum'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-7e602eb1525486cf1b5fd04c93ee9cb5f5086d23.jpg

Kripto para borsası Thodex ile ilgili soruşturmanın kilit isimlerinden olduğu bedellendirilen yazılımcı Oral Çınar'ın tabirinde suçlamaları reddederek, kripto para işinin nasıl yapıldığı hakkında hiçbir bilgisi olmadığını söylediği öğrenildi. Çınar, yetkililerin Ergün ve Cem isimli şahıslar olduğunu anlattı.

Thodex soruşturması kapsamında dün İstanbul'da yakalanan ve adli denetim koşuluyla hür bırakılan yazılımcı Oral Çınar'ın ifadesi ortaya çıktı.

Oral Çınar, 9 aydır Thodex adlı şirkette çalıştığını kaydederek yazılımcı olarak işe başladığını, 'vas' sistemi üzerinden servis geliştirmesi yaptıklarını ve web tabanlı oyunlarda hizmet hazırladığını anlattı.

Çınar'ın kripto para geliştirmesi yapmadığını savunduğu sözünde, görüntü ve futbol içeriği olan gibisi web siteleri hazırlayarak son kullanıcıların GSM operatörler ile yaptıkları servisler geliştirdiklerini söylediği belirtildi. Çınar'ın tabirinde suçlamaları reddederek, kripto para işinin nasıl yapıldığı hakkında hiçbir bilgisi olmadığını söylediği öğrenildi.

'Maaşımı alamadım, mağdurum'

Kripto para geliştirme ünitesinde çalışmadığını tabir eden Çınar'ın, yetkili bireylerin Ergün ve Cem isimli bireyler olduğunu anlattığı öğrenildi.Thodex’in kendi internet sitesinde bile üyeliği olmadığını söyleyen Oral Çınar'ın, hususlarla hiç alakası olmadığını savunduğu vurgulandı. Üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen Çınar'ın, kendisinin de maaşını alamadığı için mağdur olduğunu savunduğu tabir edildi.

Üst Alt