Son Konu

Barış Manço doğum gününde şarkıları ve sözleriyle anılıyor

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
baris_manco_dogum_gununde_sarkilari_ve_sozleriyle_aniliyor_1577961775_5035.jpg

Türk rock müziğinin dev ismi, Anadolu Rock kültürünün baş temsilcilerinden merhum sanatçı Barış Manço, 77. doğum gününde geride bıraktığı şarkıları ve sözleriyle yad ediliyor. İşte Barış Manço'nun en çok sevilen şarkıları ve sözleri.

Türk rock müziği sanatçısı ve Anadolu rock temsilcilerinden Barış Manço, unutulmaz şarkıları ve sözleriyle anılıyor. Yaşasaydı bugün 77 yaşında olacak olan sanatçı, bıraktığı eserlerle adını unutulmazlar arasına yazdırmayı başardı. Müziğe ilk adımını, 'Barış Manço ve Kafadarlar' grubuyla atan Manço, 'Harmoniler', 'Vahşi Kediler', 'Kaygısızlar', 'Moğollar' ve 'Kurtalan Ekspress' gruplarıyla çalıştı. Bu çalışmalar dışında solo kariyerini de sürdürdü. Ödüller kazandı, program sundu.

lsJRj_1577962424_0787.jpg

Manço'nun en unutulmaz sözleri ve şarkı sözleri arasında şunlar vardır:

“İnsanın öğrenmesi gereken ilk diş tatlı dildir.”

''Bir gün ölürsem, öldüğüm günü değil, doğduğum günü hatırlayın."

"Yaz dostum, bir dünya ki haklı haksız karışmış.”

“Dünü iyi bilmezsek, bugünleri pek anlayamayız.”

"Bıyıklarımı Göktürklerden, Uzun saçlarım Oğuzlardan aldım!”

"Çatlamış dudağımda ne bir ses ne bir nefes

Uzaklarda bir yerlerde türküler söyleniyor

Duyuyorum, görüyorum, biliyorum."

“Bu akşam yine garip bir hüzün çöktü üstüme. Hücrem soğuk, bir tek sen varsın düşlerimde

Demir kapı yine kapandı, ağır ağır üzerime. Kelepçeler yine vuruldu, kilit kilit yüreğime.

Sabret gönül sabret, sakın isyan etme. Bir gün elbet bitecek bu çile, isyan etme

Orda öyle bir isim var ki; kuldan öte kuldan ziyade. O'nu düşün O'na sığın. O senden öte benden ziyade..."

Üst Alt