Son Konu

6 yılda 50 bin çocuğa ayakkabı giydirdi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
6_yilda_50_bin_cocuga_ayakkabi_giydirdi_1641374045_6182.jpg

Siirt'te yetiştirme yurdunda büyüyen 31 yaşındaki Kadir Özdemir, 6 yıldır gezdiği köylerdeki çocuklara ayakkabı sevinci yaşatıyor...

Dünyaya gelmeden evvel babasını, doğduğu gün de annesini kaybederek devlet müdafaasında büyüyen Özdemir, kendini çocukları sevindirmeye adadı. Fotoğrafçılık ve organizatörlük yaparak geçimini sağlayan Kadir Özdemir, kendi imkanlarıyla temin ettiği ve toplumsal medya üzerinden yaptığı paylaşımlara kayıtsız kalmayan hayırseverlerin gönderdiği ayakkabıları Doğu ve Güneydoğu vilayetlerindeki köyleri gezerek çocuklara giydiriyor.

Toplumsal medya üzerinden büyük kitlelere ulaşan ve hayırseverlerin takviyesiyle alınan ayakkabıları yaz kış demeden istekli arkadaşlarıyla birlikte köyleri gezerek çocuklara giydirdiklerini belirten Özdemir, 6 yılda yaklaşık 50 bin çift ayakkabı dağıttığını söz etti. İsviçre’den hayırsever sanatçı Soner Avseren’in gönderdiği kışlık botları ziyaret ettiği Bitlis’in Ahlat ve Hizan ilçesindeki köy çocuklarına dağıtan Kadir Özdemir, çocuklara oyuncaklar yerine temel giysi gereksinimi olan ayakkabı dağıtarak sevindirmeyi amaçladığını söyledi. Kış koşullarından ötürü Hizan ilçesine bağlı Uzuntaş köyüne ulaşımda zahmet çektiklerini belirten Özdemir, köy muhtarının yardımlarıyla köye ulaşıp çocukları sevindirdiklerini lisana getirdi.

Özdemir, şunları söz etti:

“Sosyal medyada paylaşım yaptığım vakit çocuklara daha çok yardım geliyor. Gelen yardımlarla köy köy gezip çocukları memnun ediyoruz. Hedefim bütün çocukları keyifli etmek. Bu hafta da Bitlis ve ilçelerindeki köyleri gezdik. 500 tane ayakkabıyı dağıttık. 6 yıldır bu işi yapıyorum, şu ana kadar 50 binden fazla ayakkabı dağıttım. Çocukları memnun etmek için her yere gidiyorum. Geldiğim yeri unutmadığım için bunu yapıyorum. Zira bende yetiştirme yurdunda büyüdüğüm vakit bana bir ayakkabı geldiği vakit dünyalara bedeldi. Bize armağan ve ayakkabı geldiği vakit çok keyifli oluyorduk. Onunla yatıyorduk kimi vakit. Bu yoldan gidiyorum. Paylaşımlar yapıyoruz hassas beşerler yardım gönderiyor. Paylaşım yapmak çok hoş bir şey, çocukları memnun etmek çok hoş bir şey. Reklam yapmıyorum, kimsenin hisleriyle oynamıyorum. Gönderen herkesten Allah razı olsun. Çok hoş bir yardım oldu. Bugünde Bitlis, Ahlat ve Hizan’a geldik. Köy köy gezip ayakkabı dağıtıyoruz. Gayemiz çocukları keyifli etmek, onların mutluluğuna şahit olmak. Çocuklara oyuncak dağıtıp da sevindirebilirim ancak muhtaçlık materyallerini gidermek istiyorum. Onun için ayakkabı dağıtarak çocukları keyifli etmek istiyorum. Çocukları keyifli etmek dünyalara bedel...”

Ahlat ilçesi Kınalıkoç Köyü Muhtarı Nevzat Denizci ve Hizan ilçesi Uzuntaş Köyü Muhtarı Ferhat Malgaç da, kış günlerinde köylerini ziyaret ederek varlıklı yoksul ayrımı yapmadan çocuklara ayakkabı dağıtan ve sevindiren Kadir Özdemir ve arkadaşlarına minnet duyduklarını söz ettiler.

Ayakkabı armağan edilen köy çocukları ise kendilerini sevindiren ve ayakkabı ikram eden ağabeylerine teşekkür ettiler.

Üst Alt