Son Konu

Zack Snyder, Justice League'de Neden Joker'e Yer Verdiğini Açıkladı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_604e98c1107b1_70861.jpg

Justice League: Snyder Cut'ı görmemize sadece üç gün kaldı sevgili Oyungezerler. Uzun zamandır beklenen bu yeni Justice League sürümüyle birlikte yönetmen Zack Snyder'ın hayalindeki filme kavuşacağız. Başarılı yönetmen filme az bir zaman kala hem yeniliklerden bahsetti hem de potansiyel diğer Snyder Cutların varlığını açıkladı. Filmde neden Joker'in yer aldığı da dahil olmak üzere çok sayıda soruya açıklık getiren Snyder şunları söyledi;

"Benim amacım her filmi bir öncekinden yirmi dakika daha uzun yapmaktı. Batman v Superman filmi Man of Steel'den 20 dakika daha uzundu. Bu şekilde üç saate yaklaşacaktık. Gerçek olan şu ki on civarında farklı Snyder Cut var. Ortada dört saatlik sürümden daha uzun bir versiyon da var. Üç saatliği de var, bir saat yirmi dakikalığı da var. Ben stüdyoya iki saat 40 dakika olan sürümü gösterdim. Daha sonra iki saat otuz dakika olan sürümlerden ve diğerlerinden bazı sahneler gösterdim. Aradan üç sene geçti ve şimdi karşınızda dört saatlik versiyonla duruyorum. Eğer izleyiciler iki saat üzerinde bir şeyi kaldıramıyorlarsa bu filmde akıllarını kaybedecekler. Daha önce izleyiciler hafife alınmıştı. "

Filme yeni bir son ve Batman & Joker dinamiğini eklemesiyle ilgili de konuşan Zack Snyder;

"Filme bunu ekledim çünkü bu benim yapacağım son DCU filmi olacak. Bu yüzden koskoca bir sinematik evreni Batman ile Joker'i tanıştırmadan bitirmek bana çok saçma geldi. Jared Leto ile çok kez konuştuk ve bundan Ben Affleck'e de bahsettim. Bu konuda çok heyecanlıydım 'hadi gelin bunu benim evimde yapalım, çekimleri arka bahçede yapabilirim. Stüdyoya söylememize gerek yok sizin paranızı da ben vereceğim ve ben çekeceğim.' dedim. Tabii ki filmde bir arka bahçe sahnesi yer almadı ve bunu gerçeğe dönüştürecek çalışmaları yaptık. Sonrasında ekibin geri kalanına bunu söyledim." dedi.

Tüm bu Snyder Cut projesini bir "sosyal deney" olarak nitelendiren usta yönetmen sosyal medyadan gelen desteğe de son derece minnettar olduğunu belirtti. Tüm bu süreç nedeniyle izleyicilerin herhangi bir filmde olmadığı kadar büyük bir farkındalık içerisine girdiği için beklentilerin yükselmesi de Snyder'ı epey heyecanlandırmış. 18 Mart günü kavuşacağımız Snyder Cut ile ilgili son ana kadar umut verici haberler gelmeye devam ediyor.

Üst Alt