Son Konu

Burhan Kuzu'yla İlgili Bomba İddia: 'Zindaşti Dosyasını Kapatmak İçin Hastanede Fişini Çektiler'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-18654131033cbc58755bf126f84ddddc233f0347.jpg

Sedat Peker'in, eski AKP Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu ile ilgili açıklamaları üzerine dikkat çeken bir sav ortaya atıldı: "Zindaşti belgesini kapatmak için hastanede Burhan Kuzu'nun fişini çektiler diye düşünüyorum"

Peker'in açıklamalarında da bahsi geçen Kuzu'nun eski danışmanı Sinan ÇiftçiBizim TV'den Şaban Sevinç'e açıklamalarda bulundu. 

Çiftçi, devletin üst kademesindeki isimlerin Kuzu ile kirli bağlantılar kurduğunu öne sürdü.

"Burhan Kuzu, önemli paralara iş takibi yapardı" diyen Çiftçi, “En çok Berat Albayrak'ı kullanırdı. Fuat Oktay, Mustafa Şentop'a da çok iş çözdürdü.” diye konuştu.

Koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kuzu için "Zindaşti belgesini kapatmak için hastanede Burhan Kuzu'nun fişini çektiler diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Çiftçi ayrıyeten Kuzu'nun İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti'den 100 milyon dolara yakın bir para aldığını sav etti.

Sinan Çiftçi'nin ismini Peker de anmıştı.

Sedat Peker, 'Abbas Güçlü ile Genç Bakış' programı sonrası Kuzu ile o devir üniversite öğrencisi Sinan Çiftçi'nin tanıştığını aktarmış lakin Çiftçi'nin ismini vermemişti. Peker "Bir gün Abbas Güçlü’nün tartışma programına çıktığında orada bir genç ile tanışır. Toplumsal medyasının yönetilmesiyle ilgili bu bireyden yardım alır. Ortalarındaki dostluk münasebeti çoğalınca bu şahsı özel işlerinde de görevlendirir" tabirlerini kullanmıştı.

Bir periyot Kuzu’nun toplumsal medya hesaplarını Sinan Çiftçi’nin yönettiği, hatta bu durumun bir bildiri krizine yol açtığı ileri sürülmüştü.

Uyuşturucu baronu Zindaşti ve Kuzu ile ilgili basına yansıyan birtakım haberler için.

Üst Alt