Son Konu

Arabistan kirazı

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Arabistan kirazı arabistan kirazı cennet kirazı rüyada trabzon hurması bakmak Bana Kalırsa ben Arabistan kirazını yeni duydum )Fakat özelliklerini okuduğumda sahiden şifalı bir kiraz çeşiti olduğunu anladım bakın bu Arabistan kirazı hangi hastalıklara iyi geliyormuş 1548778515 1548778515 arabistankirazi5c507c17f0948arabistankirazi5c507c17f0948 arabistankirazi5c507c17f0948 Trabzon hurması cinsinden büyük bir ağacın meyvesidir Özellikleri; Mide için faydalıdır, ama kabızlık yapar, ishale aleyhinde faydalıdır Safrayı teskin eder, vücuda yiyecek verir, iştahı açar, balgam meydana getirir, safradan meydana gelen mide rahatsızlığına aleyhinde iyi kazanç, hazmı yavaşçadır Kuru olarak yenildiği ve yemekten önce alındığı zaman kabızlık yapma özelliği daha da fazladır Kurutulup öğütülmüş olan tozu, iç organları kuvvetlendirir, safralı mizaçları iyileştirir Arabistan kirazında, mide ve bağırsaklardaki yaraları olgunlaştırıp çözme gücü vardır Emrindeki etkisi gerçek bal ile giderilir Nitekim Kuran’da cennet ve cennet nimetleri tasvir edilirken: “dikensizdalbası kirazlar, meyveleri tıklım tıklım dizili muz ağaçları, yayılmış gölgelikler, çağlayarak akıcı sular, tükenmeyen ve yasaklanmayan öyle fazla meyveler aralarında… biçiminde buyrulmuş ve övgü ile söz edilmiştir  

Üst Alt