Son Konu

Ünlü şarkıcı Alişan'dan 'Kitabıma Ses Ol' projesine destek!

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
unlu_sarkici_alisan_gorme_engelliler_icin_kitap_okudu_1577263008_8924.jpg

Ünlü müzikçi Alişan, Bağcılar Belediye Lideri Lokman Çağırıcı'nın daveti üzerine Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nı ziyaret etti. Ünlü sanatçı, 'Kitabıma Ses Ol' girişimine destek olmak ismine, engelliler için kitap seslendirdi.

Fantezi müziğinin sevilen seslerinden Alişan, Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nı ziyaret etti. Burada engellilerle bir arada vakit geçiren Alişan, 'Kitabıma Ses Ol' girişimi kapsamında, görme engelli vatandaşlar için kitap okudu. Engelliler ile türkü söyleyip ok da atan Alişan, “Gelirken tek yahut iki odalı küçük bir konum zannediyordum ancak burası sahiden bir saray.” açıklamasında bulundu.

Bağcılar Belediyesi'nin bir girişimi olan 'Kitabıma Ses Ol' kapsamında, Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’na gelen Alişan, kendisini konuk eden Bağcılar Belediye Lideri Lokman Çağırıcı’yla birlikte buradaki atölyeleri gezdi.

6rVNf_1577263677_8287.JPG

Bağcılar Belediye Yöneticisi Lokman Çağırıcı ile birlikte, Cemil Meriç’in “Bu Ülke” isimli kitabını okuyan ünlü müzikçi, buradan engelliler için 5’er sahife seslendirdi.

Yapılan çalışmalar hakkında konuşan Lokman Çağırıcı, “Yıllardır bu merkezde birçok hoşluğa şahitlik ettik. Yıllarca konutunda mahkûm olan evladımızın burada muvaffakiyetler elde ettiğini gördük. Evvelce engellisi olan ailelerin daima ağladığını görürdük lakin bu mekânda kimsenin ağladığını görmedik. Gelgelelim sevinçten ağladığını gördük. Yıllardır ailesine yük olarak görünen kardeşlerimizin burada kendilerine, ailelerine, millete, vatana yararlı olduğunu görünce memnunluktan uçtuklarını gördük.” dedi.

wMCIG_1577263803_4222.jpg

Ünlü müzikçi Alişan ise, “Gelirken merkezi tek yahut iki odalı küçük bir mekan zannediyordum. İsim olarak öylesine konuldu diye düşünüyordum. Ancak görünce çok şaşırdım. Burası sahiden bir saray. Burada gezmekten çok büyük keyif aldım. Buranın halkı bu türlü bir yöneticiye ve bu türlü bir yapıya sahip olduğu için çok şanslı. Bizim en büyük problemimiz engelli kardeşlerimizin haneden çıkamaması.  Daima konutun içindeler topluluğa karışmıyorlar. Burada gördüm ki el sanatları gelişmiş birbirleriyle kaynaşmışlar. Burada hiçbir ket yok. Gurur duydum.  Allah bu kompleksi kazandırandan razı olsun.” açıklamasında bulundu.

fxDrX_1577263831_8502.jpg

Program ahir yönetici Çağırıcı, engelliler ile bir araya gelen ünlü müzikçi Alişan’a, Bağcılar Belediyesi Gönül Bağı üyelik sertifikasını takdim etti.

Üst Alt