Son Konu

Piyangoda Çıkan Numaraların Sırrını Çözen Amerikalı Büyük İkramiyeyi Kazandı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-2f90b6a97e7daa52477873ed0378a3f3bfa73e27.jpg

ABD'nin Michigan eyaletinde yaşayan bir kişi piyangoda daha evvel kazanan sayıları inceledikten sonra en çok çıkan sayılarla talihini denedi ve 376 bin dolar (yaklaşık 3 milyon 250 bin TL) kazandı.

Independent Türkçe'den Esra Güngör'ün derlediği habere nazaran Macomb County'de ikamet eden 59 yaşındaki adam kazanan sayıları inceleyerek piyangonun zayıf karnını bulduğunu ve talih oyununun sırrını çözdüğünü söyledi.

İsminin açıklanmasını istemeyen Michiganlının şu tabirleri kullandığı bildirildi:

"Büyük ikramiye biraz yükseldiğinde Fantasy 5 (bir cins piyango oyunu) oynarım. Evvelden daima kolay iddiaları oynardım ancak sonra sayıları incelemeye ve en çok çıkanları oynamaya başladım ve işe yaradı!"

Büyük ikramiyeyi kazanan kişi elde ettiği parayla seyahat etmeyi ve kalanı da yatırım olarak değerlendirmeyi planladığını söyledi.

62 CBS Detroit'in bildirdiğine göreyse kelam konusu kişinin 31 Temmuz çekilişinde büyük mükafatı kazanmak üzere seçtiği numaralar şunlardı: 05 - 07- 18 - 36 - 38. 

Michigan Lottery'nin eğitim sistemi ve bölgedeki mahallî işletmelerle direkt irtibatı bulunuyor. Her bir piyango bileti satışından elde edilen çıkar eğitime ve Michigan sakinlerini istihdam eden şirketlere aktarılıyor. 

Piyango oyunundan her bir öğrenci için 780 doların (yaklaşık 6 bin 750 TL) üstünde bir meblağın toplandığı tabir ediliyor. Michigan'da birinci ve orta öğretim seviyesinde 1,5 milyon çocuğun eğitim gördüğü belirtiliyor. 

Michigan'daki okullar için piyangodan 1972'den bu yana 24,6 milyar dolar (yaklaşık 212 milyar dolar) gelir elde edildiği aktarıldı.

Üst Alt