Son Konu

Balinalar Malı Topluyor Kanka: Hepimizin Kulağına Çalınan 10 Kripto Para Borsası Cümlesi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-9e0e3c5d46fbb3541c1deff7adffb913eb85ca35.jpg

Kripto dünyasında yatırımcılar da şirketler de esaslı değişikliklere ayak uydurmaya çalışıyor. Borsanın kriptoya dönüşümü de jargonlarımıza yeni sözler katarak kripto dünyasının benzersizliğini gözler önüne seriyor. İşte kripto dünyasında duymaya aşina olmanız gereken kelamlar.

Bu içerik bilgilendirme ve cümbüş emelli üretilmiştir. Rastgele bir Yatırım Tavsiyesi içermemektedir.

1. "Ben aldım ya düşmeye başladı."

Genelde daima biz alınca düşmeye başlar. Ufak dalgalanmalara takılmamak gerek alışılmış, sabreden derviş muradına ermiş.

2. "Satmasaydım milyonerdim artık."

Yatırım yaparken her şeyi göze almak gerek. Natürel alırken olduğu üzere satarken de. Satarken de alırken de kademe kademe al/sat yapmakta yarar var. Böylece yatırımlarınızda riski en minimum düzeye indirebilirsiniz.

3. "Düşüş değil alım fırsatı."

Mevzu kriptolar olunca her vakit optimist olmayı tercih ediyoruz. Bu düşüş olmayan alım fırsatları da yanlışsız vakitte yanlışsız atılımlarla değerlendirildiğinde tadından yenmiyor.

4. "Longluyorum yine!"

Pahasının artacağına inanılan Coin'i alıp elinde yükselmesini beklemek manasına gelen longlamak tabirini de böylelikle anlamış olalım. Bu longlamalar da fakat grafik okuyarak mümkün alışılmış. Siz siz olun longlamaktan çekinmeyin.

5. "Balina avı başladı."

Kripto dünyasında, küçük balıkları yiyerek beslenen balinalar, büyük yatırımcılara verilen bir lakap. Balinalar piyasayı kendi diledikleri istikamete çekerek, kimi vakit küçük kimi vakit büyük manipülasyonlarla değiştirebiliyor. Küçük yatırımcının paylarını düşük fiyatlardan alan balinalarsa ellerinde yüksek ölçüde pay bulundurarak bunu başarıyor.

6. "Ayı dönemine girdik bakalım."

Ne vakit bi düşüş olsa bunu ayı dönemine bağlayanlar... Kripto piyasalarındaki kalıcı ve uzun periyodik düşüşlerin yaşandığı devirlerde ayı mevsimi, dönemi açıldı derler, genelde her düşüşle yeni bir ayı dönemi açılır (!)

7. "Hepsi yükseliyor, bi benimki sabit kaldı."

Kripto piyasası sürprizlerle dolu. Bu nedenle piyasaların kimi vakit yükselişler, kimi vakit düşüşler yaşaması çok olağan. Siz siz olun ümitsizliğe kapılmayın.

8. "Sepet yapıp bakmayı bıraktım ben."

İşte bu sepet tam olarak şu demek, ben paramla bir adedine yatırım yapmak yerine beşe bölüp beş farklı paya yatıracağım demek. Sepet yapılmalı doğal de bu "ben bakmayı bıraktım" kısmı hiç inandırıcı değil. 

9. "Alıp unutcan kanka."

Kısa vadeli yatırım yapanlar bilir ki onlar yatırımlarını hiç unutamaz. Çevirdikçe çevirmek isterler paylar ortasında. Lakin uzun vadede düşünen yatırımcılara hiç de yabancı bir cümle değil. Yatırımı uzun vadeli düşünenler için alıp unutmak en doğrusu.

10. "Satmadığın sürece ziyan etmezsin."

Yatırım yaparken kazanmayı da kaybetmeyi de göze almak gerek. Göze alınabilen meblağı riske etmek ise en kıymetlisi. Olağan risk severleri bunun dışında tutuyoruz.

Kripto para konusundaki tüm süreçlerinizi Dünyanın Başkan Kripto Borsası OKEx ile gerçekleştirebilirsiniz!

OKEx, her düzeyden traderlar için büsbütün özelleştirilebilir bir kripto borsası sunar! 

OKEx ile Bitcoin ve başka alt coinlerin alım satımını yapmak için tıklayın!

Üst Alt