Son Konu

Paylaştığı Videoyla Tepki Çeken Afgan 'Gazeteci': 'Türk Kadınlarından ve Tanju Özcan'dan Özür Diliyorum'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-38b7199536334409a2899d3a160762b9dc818025.jpg

Gazeteci olduğunu söyleyen Sunatullah Saadat isimli bir Afgan vatandaşının Türkiye'deki bayanlara ve Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan'a hakaret ettiği görüntü reaksiyon topladı. Gelen tenkitlerin akabinde bir görüntü daha paylaşan Saadat, "Tüm Türk bayanlarından ve sayın Tanju Özcan'dan özür diliyorum" dedi. Toplumsal medyada ise  #SunatullahSaadatTutuklansın etiketiyle kampanya başlatıldı.

YouTube'da yayınladığı görüntü ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Afgan göçmenlere yönelik kelamlarına reaksiyon göstererek Özcan'a hakaret eden ve kelamlarının devamında Türkiye'deki ömür biçimi ile bayanları maksat alan 'gazeteci' Sunatullah Saadat, özür diledi.

Tanju Özcan için 'şerefsiz' sözünü kullanan Saadat, "Gece gündüz göğüslerini göstererek para kazanan sizin gençleriniz değil mi?" demişti. O görüntü için

Kelamları reaksiyon çeken Saadat, yayınladığı 'özür' görüntüsünde "Belediye lideri bütün Afganlara eğitimsiz, bilgisiz, dilenci diyor. Onu da bir düşünün" dedi.

Saadat, yayınladığı görüntünün kesilmiş ve montajlanmış olduğunu savunarak "Ben Türkiye'de 1 sene yaşamışım ve Türkçe'yi de o kadar yeterli bilmiyorum. Ben Tanju Özcan'ın haberini izledikten sonra çok duygulandım. Ben  bir gazeteciyim kendi halkımı savunmak istedim. Biliyorsunuz bir insan duygulanınca saçma sapan şeyler de konuşur" dedi. 

"Tanju beyefendi halkın seçtiği bir adam, ondan da özür dilerim. Bütün Türk bayanlarından da özür dilerim" diyen Saadat, kelamlarının devamında "Ama kendiniz düşünün ben haklı olmasam da artık ben geldim Türk bayanlarına bir şey dedim bütün Türkiye ayağa kalktı. Nasıl bir belediye lideri geliyor bütün Afganlara eğitimsiz, bilgisiz dilenci diye hitap ediyor. Onu da bir düşünün" tabirlerini kullandı.

Öte yandan #SunatullahSaadatTutuklansın etiketi toplumsal medyada gündem olmuş durumda

Üst Alt