Hamilemiyim? Hamilelik Belirtileri

yaprak0135

Webmaster
Yönetici
Yetkili
13 Nis 2018
251,596
7
1,075
31
Türkiye
Hamilemiyim? Hamilelik Belirtileri Ve Önlemler !

Hamilelik süreci içerisinde pek çok kadın farklı duygular hissetmektedir. Hamile olup olmadığını anlamak amacı ile pek çok kadın test öncesi belirli durumları gözlemlemektedir. Hamilelik testlerinin belirli bir süre sonrasında kesin bilgi vermesi durumu da belirtilerin dikkate alınması durumunu önemli kılmaktadır

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Hamilelik sürecinin ilerlemesine göre kadınlarda gözüken belirli hamilelik belirtileri mevcut bulunmaktadır. Her belirti dönemi içerisinde farklı durumlar oluşmaktadır. Ayrıca her kadın hamilelik sürecinde aynı belirtilere sahip olmamaktadır. Hamileliğin ilk belirtisiz ve kadınların hamile olduklarını anlamalarını sağlana en önemli durum adet kanaması olmaktadır. Hamilelik sürecinin başlaması ile birlikte kadınların adet kanama durumu gerçekleşmemektedir.

Hamilelik belirtilerinden ilerleyen dönemlerde en çok dikkat edileni ise göğüslerin dolgunlaşması ve ağrıması durumu olmaktadır. Pek çok kadının hamilelik sürecinde şikayet ettiği durumlar arasında bulantı durumları bulunmaktadır. Belirli bir süre sonrasında kadınların çoğunda bulantı ve sık tuvalete gitme sorunları başlamaktadır. Yorgunluk hissi ve aynı zamanda sürekli uyku isteği hamilelik sürecinin temel belirtileri arasında gözükmektedir.

Hamilelik Önlemleri Nelerdir?

Hamile kadınların pek çoğu tarafından yeme ve içme açısından beslenmelere dikkat edilmektedir. Kadınların tükettiği besinler bebek ile paylaşıldığından zararlı besinlerden kaçınmak gerekmektedir. Özellikle hamilelikte alınması gereken önlemler sırasında ilk başta alkol ve tütün ürünlerinin kullanımının bırakılması bulunmaktadır.

Tüketilen yiyecek ve içeceklerin besin değerlerine dikkat edilerek tüketilmesi bebek ve anne açısından sağlık durumu için önemli olmaktadır. Besinlerin kadınlar açısından dikkat edilmesi gereken diğer durumu kilo olmaktadır.

Hamilelik süreci içerisinde sağlıklı beslenilerek kilonun ideal kilo olarak korunması gerekmektedir. Bebek ve anne için olan hamilelik dönemi kontrolleri belirtilen aralıklar içerisinde yapılmalıdır. Hamilelik süreci içerisinde dikkat edilen bir diğer konu ise annenin çok fazla yorulmaması ve ani hareketlerde bulunmaması olmaktadır.
 
Üst