Latest Thread

Hamileyken iliskiye nasil girmeli?

  • Konbuyu başlatan moderatör
  • Başlangıç tarihi
moderatör

moderatör

Yönetici
Katılım
27 Tem 2022
Mesajlar
2,903
Tepkime puanı
2
Puanları
9
Yaş
34

Hamile kadın hangi pozisyonda ilişkiye girmeli?​

Hamileyken ilişkiye girmek gebeliğin ilerleyen aylarında karnının büyümesi sebebiyle zorlaşabiliyor. Hafif kıvrılarak, arka arkaya ve yan şekilde yatarak uygulanan kaşık pozisyonu, bu anlamda hamileliğin boyunca faydalanabileceğin en güvenli seçeneklerden biri.

Hamilelikte cinsel ilişki sırasında bebek ne hisseder?​

Amniyotik kese ve rahim kasları bebeğinizin hissetmesine engel olur. Ancak orgazm sonrasında bebeğin de kan basıncının artmasıyla daha hareketli hale geldiğini fark edebilirsiniz. Seks esnasında bebek, hareketleri hisseder mi? Kesinlikle hayır.

Hamilelikte azgınlık olur mu?​

HAMİLELİĞİN İLK AYLARINDA CİNSEL İSTEKTE ARTIŞ OLUR Hamileliğin ilk aylarında cinsel istek ve arzularda belirgin bir artış görülür ancak devamlılık göstermez. Hamileliğiniz ilerledikçe bulantı-kusma, memelerde hassasiyet, halsizlik, fiziki kısıtlılık nedeniyle cinsel istek ve performansınızda azalma görülebilir.

Hamilelikte cinsel ilişkiye girilirse ne olur?​

Dr. Bülent Tıraş, “Hamilelik döneminde cinsel ilişki bebeğe zarar vermez, çünkü bebeğin amniyo sıvısı (embriyoyu koruyan ve besleyen sıvı), bütün fiziksel değişiklikleri içine hapsedecek şekilde yaratılmıştır. Bu nedenle hamilelik döneminde seks yapmak, bebeğe zarar vermez.” diyor.

Arkadan ilişkiye girmek günah mı?​

İslâm Dini erkek erkeğe (homoseksüellik) ve kadın kadına (sevicilik) cinsel ilişkiyi haram kıldığı gibi, kadın eşe anüs ilişkiye girilmesini de yasaklamış; haram kılmıştır.

Hizli hamile kalmak için ne yapmalı?​

İşte, hamile kalmanızı kolaylaştıracak bilimsel verilere dayalı birkaç ipucu!

  1. Adet döngünüzü kaydedin. …
  2. Yumurtlama zamanınızı bilin. …
  3. Üreme pencerenizde daha sık cinsel ilişkiye girin. …
  4. Sağlıklı bir kiloda kalın. …
  5. Hamilelik vitaminlerinden kullanın. …
  6. Sağlıklı beslenin. …
  7. Ağır egzersizi bırakın.

Anne karnındaki bebek sevildiğini hisseder mi?​

Dokunmak, bebekle anne-babası arasındaki en önemli iletişim türü. Bebek bu sayede sevildiğini hissediyor ve dünyaya güvenle tutunuyor. Uzmanlar sık sık henüz anne karnındayken bile bebekle temas kurmak gerektiğinin önemini vurguluyorlar.

Anne karnındaki bebek babasını tanır mı?​

Babaların annelere nazaran doğmamış bebek üzerindeki etkileri elbette daha azdır. Doğumdan önce bebekle konuşmak baba için ne kadar eğlenceli de olsa, annenin sesinden çok daha az etki eder. Ancak fetüs, anne sesine muhteşem tepkiler gösterebilir.
 

Yazar: moderatör
Article Title: Hamileyken iliskiye nasil girmeli?
Kaynak Url: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Üst