Son Konu

AMD CEO’su Lisa Su, Ayrılık İddialarını Yalanladı

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
amd-ceo-su-lisa-su-ibm-e-gececegi-yonundeki-iddialari-yalanladi-1565114162.jpg

2019 yılı AMD tarafında nispeten düzgün geçiyor diyebiliriz. Şirket, münhasıran üçüncü nesil Ryzen işlemciler ve Navi teknolojili yeni ekran kartlarıyla birlikte pazarda ne kadar güçlü bir hisseye sahip olduğunu gösterdi. Yani AMD CEO’su Lisa Su AMD’den ayrılıp yeni maceralara yelken açmak istiyorsa bunun için en yeterli hengam şu an. Ama, Su’nun bu yandaki tezleri destekleyen bir tweet’in altına verdiği yanıt, durumun hiç de o denli olmadığını gösterdi.

WCCFTech isimli, içeriklerinde umumiyetle dedikodu ve sızıntılara bölge veren Twitter hesabı, bugün bir tweet paylaştı. Tweet’te Lisa Su’nun IBM’de vazife almaya başlamak istediğinden bahsediliyordu. Sonrasında bu tweet’e kısa müddette cevap veren Su, paylaşımında şu cümlelere taraf verdi. “Bilginiz olsun diye söylüyorum, bu dedikodunun hakikat tek bir tarafı yok. AMD’yi seviyorum ve şimdi en iyiyi üretmiş değiliz.” Dilerseniz tweet’e aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bu dedikoduyu enteresan kılan ve tahminen de başlangıçta biraz mantıklı üzere görünmesini sağlayan şey, AMD’nin pazartesi günü bilgisayar ve grafik yönetici yardımcısı olarak Rick Bergman’ın işe alındığını duyurması oldu. Bergman son olarak Synaptics’in lideri ve CEO’su olarak hizmet yapmıştı. Fakat ondan evvel AMD ve ATI’de üst seviye başkan rollerinde on yılını geçirdi. Aslına bakarsanız, bir mealde Bergman meskenine geri dönüyor.

Dedikodu her ne kadar mantıklı görünüyor olsa da Lisa Su’nun şu an için şirketten ayrılmak üzere bir niyeti yok üzere görünüyor. Kendisi şirketin yeni işlemci ve ekran kartlarına epeyce bağlı ve şirkette kalma konusunda kararlı olduğunu söylüyor. Bahsi geçen işlemcilerden biri, Zen 2 tabanlı 7 nanometre üretim sürecine dayanan Epyc “Rome” isimli işlemciler olacak. Bu işlemcinin yarın lansmanı da yapılacak.

Üst Alt