Son Konu

Defne Samyelinin tek hayali

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Defne Samyelinin tek hayali defne samyeli, hayali, hello dergisi, röportajı, haberleri burada arkadaşlar 1548656284 1548656284 defnesamyelinintekhayali5c4e9ea14ae20defnesamyelinintekhayali5c4e9ea14ae20 defnesamyelinintekhayali5c4e9ea14ae20 Eski Türkiye güzellerinden olupta, şimdilkerin başarılı haber spikeri Defne Samyeli'nin Hello dergisine verdiği röportajından kesitler sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler Tek bir hayalim vardiyen Defne'nin hayali neymiş; buyrun öğrenelimdefnesamyelinintekhayali5c4e9ea15274balt Fırtınanın içinde sessiz kalabilmeyi başardı Kendini ve çocuklarını, zarar verecek her şeyden korudu derhal, almak istediği yerde, sahip olmak istediği duygularla yaşamına devam ediyor Defne Samyeli, yaşamındaki değişimleri ve farkındalıklarını Hello!’ya anlattı “Son beş yıldır, doğrularım ve yanlışlarımla kendimi tekrar keşfettiğim ve bitmiş doğduğum muhteşem bir evreyi yaşıyorum diyorsunuz Bu yeni doğumun içini neler dolduruyor? Başkalaşım, durmayan bir reel Sürekli bir devinme ve dönüşüm halindeyiz Ben buna “gelişme diyorum Hayatta yaşadığımız iyi ya da kötü her türlü tecrübe, bizi dönüştürmek ve iyiye sevketmek için var Bu farkındalık veya değişim son yaşadıklarınızdan sonra mı gelişti? Hayır! Benim çocukluğumdan beri hayatım çok inişli çıkışlıdır Onların doğurduğu bir “ben vardı zaten O bilinçle yoluna devam ederken keza meslek hem de özel hayatın tekdüzeleşiyor Sanırım o tekdüzelik insanda her yerde gelişme kapısının açılacağına dair ön bir fısıltı Bu şimdiki ben fakat yarınki ben yeniden ben olmayacağım Yani acılarınız ve korkularınızla yüzleştiniz Acı ve nefret edilen şey her insanın hayatında olduğu dek benim hayatımda da var Coşkular ve mutlulukların beslediği değin, acılar da beni büyüttü, ilerletti, kaçınılmaz olarak bir takım taraflarımı nasırlaştırdı Büyük acılar yaşamış insanların başka acılara tavrı daha donuk oluyor Korkular da her insanda olması gerektiği dek Kendimi cesur, saldırı ve gözükara olarak tanımlıyorum DÜNYAYI BİZ YÖNETSEK DAHA EKSIK KABAHAT İŞLENİR “En kötü olayda bile öğrenilecek büyük dersler var Kendime önce üzülmek için emin bir süre verir, sonradan gözyaşlarımı siler, bundan ne öğrendim ona bakarım diyorsunuz Peki aşktan, evlilikten, çocuklardan ve boşanma sürecinden neler öğrendiniz? Çocuklarımla birlikte ne kadar verici olduğumu keşfettim En kendini düşünen kişi bile anne olduktan daha sonra bir yere kadar kendinden caymak zorunda Kendimi yeni tekrar tanıdım, anne almak için doğduğumu anladım Bu, büyük bir şefkat artışına niçin oldu 23 yaşımda her insanın da bir başkasının evladı olduğu düşüncesi kafama yazıldı ve herkese o gözle bakmaya başladım Hatta dünya, kadınların yönettiği bir yer olsa daha az suç işlenir Çünkü biz beyin yapımız gereği farklıyız Kendinize üzülmek için belirli bir vakit veriyor, sonra gözyaşlarınızı siliyor ve öğrendiklerinizle yüzleşiyorsunuz Peki ruhunuzu nasıl doyuruyorsunuz? Kendime üzülme veya çaresiz kavrama hakkı tanıyorum Fakat bu hakkı ne dek tanıyacağımın kontrolü yine bende! O vakit fazla kontrollüsünüz ve kalkanlarınız var id Kalkanlarım değil Tersine fazla saydam biriyim ve kendimi fazla rahat açarım etrafımdakilere Bu, zarar getirmiyor mu? Fazla umursamıyorum, bana zararı yok Ben çok açık bir insanım Çok inanılmaz dostlarım var Yaşam paylaşmadan geçmiyor ki En Ince Ayrıntısına Kadar yeni biri olarak hayata açılmak mümkün mü? Siz bu baskı süreci atlatmayı nasıl becerdiniz? Aynada baktığım “bene güvendim Ne dek siklet taşıyabileceğinizi, o tartı sırtınıza yüklenmeden keşfedemiyorsunuz Kendime fazla güvendim ve fazla destek verdim Bana takviye veren ben varken, başkasının desteğine ihtiyacım yok fakat Kendime yetiyorum MANÂLI OLAN YANGIN YERINDE SAKIN KALMAK Reenkarnasyona inanıyorsunuz, yok mi? Evet Parapsikolojiye de meraklıyım Bir dönem telekinezi ile uğraşmaya karar verdim Astral seyahat gibi merak duyduğum konular vardı Başarabildiniz mi? Başaramadım, çünkü meşakkatli bir egzersiz süreci gerektiriyor Spiritüel düşünce, ruhunuzu nasıl besliyor? Bildiğim iki şey var: Hayata öğrenci olarak geliyoruz ve bu dünyadan göçünceye kadar öğrenmeye devam edeceğiz ıkincisi, etrafımızda reel olarak algıladığımız şeyleri fazla ciddiye almamak gerektiğini düşünüyorum Yani siz, dağ başındaki bir manastıra kapanmazsınız Bu insanı geliştiren bir şey değil Zaten gelişebiliyorsan sosyal ortam içinde geliş Hayatın sana meydan okumasıyla başa çık Onlar karşısında bir duruş sergile ve oradan büyü Dağın tepesinde, kuş sesleri arasında insan natürel ağirbaşli olur Önemli olan yangın yerinde sakin kalabilmek TEK BİR HAYALİM VAR O DA MUTLU OLMAK Hayata bu kadar pozitif bakabilmeyi nasıl başarıyorsunuz? Gerektiği dek ciddiye olmak lüzumlu, derdi, tasayı, kederi Sevinci büyüterek yaşamak lüzumlu En önemlisi hayatın her anından, her saniyesinden keyif edinmek Fena gibi gözüken tecrübeyi bile dönüştürebilmeyi başarabilmek gerek Her Hâlükarda bunun için insanın kendisine iyi davranması gerekiyor İnsanın kendisini çok fazla yormaması ve kırmaması, kendisine iyi davranması lüzum Kendinin en iyi arkadaşı olabilmeyi becerebilmelisin Çünkü bizim başkasına verecek fazla aklımız oluyor Lakin bir derdin, bir sıkıntın, çözemediğin bir problemin, kafanda bir soru işaretin olduğu vakit üstelik kendine sormalısın Kendinle bir başkasıymış gibi konuş Ne dek ılımlı ve ne değin sakinleştirici olabildiğine şaşırırsın Fakat en ağır eleştirileri kendimize yöneltiyoruz Kendimize karşı en büyük eleştiri yapan yine kendimiziz Biz kendimizin en büyük yargıçlarıyız Kafalarımız içinde kendimizi öyle ağır yargılıyoruz ama, kendimize iyi davranmayı bilmiyoruz Hayallerinizi sorsam mutlu olmak, lakin sadece mutlu! DIŞIŞLERİ BAKANI EDINMEK İÇıN KENDİME 10 YIL VERDİM Nasıl bir çocukluk geçirdiniz? Babam emekli amiraldi Aramızda çok yaş farkı vardı, ben doğduğum vakit emekli olmuştu Birlikte çok süre geçirirdik Politikaya meraklıydı Evde aralıksız Türkiye’yi konuşurduk Çok sıkı Atatürkçü’ydü Vatan, insanlar ve Türkiye Cumhuriyeti sevgisiyle büyütülmüş bir çocuktum Siyasete girmeyi düşünüyor musunuz peki? Evet, fazla düşündüm lakin tereddütlerim var gerçi bir gün bu ülkenin dışişleri bakanı olmak isterim Bunun için kendime 10 yıl verdim  

Üst Alt