Son Konu

Ünlü Twitch Yayıncısı Jahrein'in Yayınına Katılan Kemal Kılıçdaroğlu Önemli Açıklamalarda Bulundu!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-03e1377b2336ed00fb9d27bfd56c9fc0dfff7f72.jpg

Evvel Masur Yavaş sonra Ekrem İmamoğlu derken artık de Kemal Kılıçdaroğlu'nu izliyoruz ülkece....

Bildiğiniz üzere bilhassa de son periyotta birçok siyasetçi Z jenerasyonuna ulaşmaya ve hatta onların oldukları platformlara girmeye çalışıyorlar.

Hatta hatırlarsanız İmamoğlu geçtiğimiz aylarda ünlü YouTuber Danla Bilic ile bir program yapmış,

Ve Twitch yayını bile açmıştı kendisi.

Mansur Yavaş ise Pqueen'in yayınına katılmıştı ve 300 bini aşkın izlenme oranına ulaşmıştı.

Şu anda ise Kemal Kılıçdaroğlu Jahrein ile bir yayın yapıyor. Yayının 300 bin izleyiciyi aştığını da belirtelim.

Sizler için yayından kıymetli mevzu başlıklarını derledik:

Gençleri nasıl memnun etmeyi düşünüyorsunuz?

“Gençliği nasıl keyifli edeceğimiz sıkıntı bir soru zira herkesin memnunluğu için farklı bir çıta var. Ancak temel noktalar var. Birinci olarak bu gençlik özgürlük istiyor, attığı tweet yüzünden sabah 5’te kapısına polis gelsin istemiyor. Seçildiğim vakit hakaret etmemek kaydıyla her türlü eleştiriyi yapacaklar, ben de o tenkitlerden ders alacağım."

"Bir üniversite mezunu ile tanıştım, üniversite mezunu iş bulamıyor konutlara paklığa gidiyor. Bundan bu boomerların utanması lazım. Bu boomerlardan bu memleketi kurtaracağız."

"Üniversite sayısının çok fazla olması değil, içeriği kıymetli. En büyük zenginliğimiz aslında gençler. Siyasetçiler bunun farkında değil."

"En zayıf olan halkadan vergi alıyoruz. Bu kadar ağır vergiler olmaz. Pandemi devrinde bile internete artırım yaptılar. Sarsıntı vergisi nerede hala bulamadık."

"Biz çocuklarımızın dünya ile yarışan çocuklar olmasını istiyoruz. Taşı sıksa suyunu çıkartacak gençler konutta işsiz bir formda oturuyor, bu çok üzücü."

"Gençlerin tümüne kelamım; konsol mu, cep telefonu mu elektronik ne alakacaklarsa gençler için KDV, ÖTV indirimi yapılacak. Üniversitede okuyan gençlerimiz var, bir yılda yurt meselesini çözeceğim.”

"Bütçede en büyük kaynağı eğitime ayıracağız. Geniş bant internet yaygınlaşacak. Kamu, özel dalın önündeki mahzurları kaldırsın, bunlar çok süratli gelişir. Bir yatırım için bir çok yerden müsaade gerekiyor. Bürokratik mahzurları kaldıracağız.”

"HDP ile bir ittifakımız yok. HDP ile ittifak içerisinde değiliz, bu türlü olsaydı Millet İttifakı içerisine alırdık. Bizim ittikafımızın ismi Millet İttifakı içerisinde de Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Güzel Parti var."

"PKK terör örgütüdür, her yerde bana terör örgütü diyemiyor diyorlar. Ben diyorum da siz yayınlamıyorsunuz, Ben PKK'nın saldırısına uğramış bir adamım."

"CHP'nin şuan için bir cumhurbaşkanı adayı yok. Cumhurbaşkanı adayı ittifak tarafından belirlenecek."

" İktidara geldiğimizde Türkiye'de yasak olan Paypal, Booking ve Uber ile oturup konuşacağız."

"İnanç özgürlüğünü sağlayacağız. Kim neye inanıyorsa başımın üzerinde yeri var."

Erken seçim istiyorsunuz bunun için bir cumhurbaşkanı adayınız olması gerekmiyor mu?

"Türkiye daha ağır faturalar ödememesi için en kısa müddette seçime girmek istiyoruz lakin Erdoğan bundan korkuyor, en çok korktuğu kişi ise benim zira doğruları söylüyorum."

"Çıkaracağımız birinci kanun siyasi ahlak kanunu olacak. Parlemento büyük ölçüde yetkilerini yitirdi."

"Allah'ın müsaadesiyle iktidar olacağız."

"Türkiye, yeraltı dünyasına teslim edilecek bir ülke değildir."

"Soylu ayda 10 bin dolar alan bir siyasetçi var dedi. Bunu açıklamak zorunda. Bu siyasi kim? Erdoğan bununla ilgili konuşmuyor. Güya ülkeyi o yönetmiyor.

Arkadaşlara talimat verdim, TBMM liderine dilekçe verin hangi siyasi Sedat Peker'den 10.000 dolar alıyorsa bu açıklanmalıdır ve meclisin üzerine düşen bu gölge kaldırılmalıdır. Süleyman Soylu bunu hemen açıklamalıdır.

"Profesyonel yahut mecburî askerlik ortasında bir taraf değilim. Buna kararı verecek olan Türk Silahlı Kuvvetleridir."

"Türkiye bulunduğu pozisyon nedeniyle güçlü bir orduya gereksinim duymaktadır. Güçlü bir ordu hepimiz için vazgeçilmez bir kurum olarak karşımıza çıkıyor."

Türkiye'de adaletin yanlışsız bir formda işlediğine inanmıyorum. Hukukun üstünlüğüne nazaran karar veren pek çok sayıda hakim ve savcımız var onların hakkını yemek istemem."

"Vefat sayıları yanlış. Devlet dediğiniz kurum vatandaşına palavra söylemez. Palavra söylemiyorsa ortada devlet kalmaz."

Üst Alt