Son Konu

Ermenilere Yönelik Sözleri Nedeniyle Hakkında Dava Açılan Murat Övüç Beraat Etti

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-44bd23e60a3bc93a18c991373d541f4df3715697.jpg

Toplumsal medya hesabından yayınladığı bir görüntüde Ermenilere yönelik kelamları nedeniyle hakkında dava açılan Murat Övüç beraat etti. Övüç, "Sözlerim Kim Kardashian'a yöneliktir" dedi.

Toplumsal medya fenomeni Murat Övüç, hakkında "Halkın bir kesitini ırk temelli aşağılama" hatasından başlatılan soruşturma kapsamında hakim karşısına çıktı. İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya Murat Övüç, avukatı ve müşteki Simon Çekem katıldı.

"Suçlamaları kabul etmiyorum"

Duruşmada savunma yapan Murat Övüç, "Videonun tamamı incelendiğinde Türkiye'deki Ermenilerin benim kardeşim olduğunu, onlara yönelik bir telaffuzum olmadığı anlaşılacaktır. Sözlerim Kim Kardashian isimli televizyon yıldızına yöneliktir. Bu şahıs köklerimize ve Osmanlıya hakaret ettiği için bu türlü bir reaksiyon verdim. Suçlamaları kabul etmiyorum." dedi.

Beraat etti

Müşteki Simon Çekem ise, "Sanık, 'Pis Ermeniler' halinde kelamlar kullanarak atılı cürmü işlemiştir. Falanca insan pistir dememiştir. Paylaşım içeriği açıktır. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyorum" tabirlerini kullandı.

Mahkeme heyeti açılan davada sanığın üstüne atılı cürümle ilgili kastın bulunmadığına yer vererek, Murat Övüç'ün beraatine karar verdi.

Üst Alt