Son Konu

Kanserle mücadele eden Canan Ergüder bomba diziye transfer oluyor!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
kanserle_mucadele_eden_canan_erguderden_sevindirici_haber_1636353905_4099.jpg

Usta oyuncu Canan Ergüder, Menajerimi Orta dizisinde yer alırken göğüs kanserine yakalanarak diziye orta vermişti. Tedavi sürecinde dizilere orta veren oyuncu aylar sonra birinci kere sete çıkacak.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE
Oynadığı diziden apar topar ayrılarak tedaviye alınması gereken Canan Ergüder, 3 kısım daha çekerek Menajerimi Orta'dan ayrılmıştı. Akabinde çabucak tedavisini başlatan Ergüder'in, aylar sonra sete çıkacağı tez edildi. 

tv100'ün haberine nazaran; Ergüder, yakın vakitte ekranlara gelmesi planlanan "Alev Alev" dizisinin takımına dahil oldu. Dizide 'Pedagog Demet'i Canan Ergüder canlandıracak. Meme kanserini yenen Ergüder böylelikle aylar sonra birinci kere sete dönecek. 

SÜREÇ BOYUNCA NELER OLDU?

Kemoterapi ve radyoterapi tedavisi biten Ergüder, son halini Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı.

Ergüder, altına "İçimde yaşayan bir çocuk var isimli çalışma" notunu düştü.

SÜRECİ İCLAL AYDIN'A ANLATTI!

Göğüs kanseri tedavisi gören Canan Ergüder, #MemeKanseriKontrolu sloganıyla müellif İclal Aydın’ın moderatörlüğünde gerçekleşen yayına katıldı. Usta sanatçı yaşadığı süreci anlatırken, kimi vakit duygusal anlar yaşadı.

Canan Ergüder'in açıklamalarından satır başları...
  • Her şey yolunda pek uygunum. Kemoterapi ve radyoterapi bitti. Saçlarım çıkmaya başladı. Hormon baskılama tedavisi devam ediyor. Bu hayatımın beş yılını alacak. Tahminen bir beş sene daha... 10 sene...
  • Duş alırken fark ettim. O gece konuta geç gelmiştim. Duş alırken lift kullanırım. Güzel ki kullanmamaya karar vermişim. Sabun sayesinde fark ettim. Daha evvel göğüste hissetmediğim bir şeydi. Sertti.

"KALBİM SIKIŞMAYA BAŞLADI"

Olağanda denetimlerimi yaptırırım. Farkına vardım ki iki ay atlamışım. O sırada ağır çalışıyordum, unuttuğumu fark ettim. Çok da güzel bir vakitte gitmedim. Reglime bir hafta kala doktora gittim. Mamogramı yaptıracağınız en düzgün vakit reglinize bir hafta kala oluyor. Çok panik oldum. Şuurlu olarak bu türlü gittim. Maalesef göğüs MR'ım çekileceği söylendiğinde kalbim sıkışmaya başladı. Yanlışsız vakitte gitmediğim için göğüs MR'ı bulanık sonuç verdi ancak iki gün sonra kanser olduğumu öğrendim.

"BENİM AKLIMA BİRİNCİ MEVT GELDİ"

Ölmek istemiyorum diye düşündüm. Birinci evvel çocuğumu düşündüm. Çok küçük ne yapacağım diye düşündüm. Ben daha yaşamak istiyorum. Benim aklıma birinci vefat geldi. Onunla yüzleşmek kolay olmuyor. Küçük çocuğum var aklıma bencilce şeyler geliyor. Çocuğumun beni hatırlamasını istiyorum. 17 sene daha yaşarsam uygundur. Çocuk 20'yi bulursa düzgündür. Daha yapmak istediğim şeyler var, hoş şeyler yapıyordum üzere şeyler aklıma geldi.

"HIZLA İLERLEYEN BİR TÜMÖRMÜŞ"

İki ay evvel gitseydim tahminen lenfime atlamamış olacak. Onu bilemiyorum. Muhtemelen atlamıştır. Muhtemelen çalışmaya başladığım periyot atladı. Ne kadardır bu tümör vardır diye sordum. Fark ettiğimde küçüktü. Süratli ilerleyen tümörmüş.
Annemin sorun çıkarabilen göğsü olmuştu lakin kansere dönmedi. Birinci korkusunu yaşadığında annem 37 yaşındaydı. Kapıda annem ile babamı dinliyordum. O vakit 11 yaşındaydım. Göğüs kanserinden kuzenimi kaybettik. Onun kanseri daha farklıydı. O beni çok yıktı. Benim şu anki yaşımdayken kaybettik.

Değiştirmeye çalıştığım çok şey var. Düşündüğüm şeyleri kendime saklamak istemiyorum. Beni rahatsız eden şeyleri söylemek istiyorum. Daha dürüstlükle söylemek istiyorum. Bir şeyle yüzleşmek demek karşı tarafı kıracağınız manaya gelmiyor. Karşı tarafı sayıp, kendinizi saymamazlık yapmayın.

OLAĞANA DÖNMEYE ÇALIŞIYORUM

Geçtiğimiz mart ayında göğüs kanseri teşhisi konulan oyuncu Canan Ergüder, tedavi sürecine başlamış ve o devir rol aldığı diziden ayrılmak zorunda kalmıştı.

Habertürk'ten Onur Aydın'ın haberine nazaran; Ergüder, geçtiğimiz gün Nişantaşı'ndaki bir hastaneden çıkarken objektiflere yansıdı. Tedavi nedeniyle dökülen saçları tekrar çıkmaya başlayan 44 yaşındaki oyuncunun keyfinin yerinde olduğu görüldü.

Sıhhat durumuyla ilgili bilgi veren Ergüder, "İyiyim, sağlıklıyım. Geri dönmeye uğraş gösteriyorum. Kemoterapi ve radyoterapi bitti. Bundan sonra altı ayda bir denetim var. Bu biten bir süreç değil, denetim edilen bir süreç." sözlerini kullandıktan sonra oradan uzaklaştı.

PERUĞU ÇIKARDI

Son olarak 'Menajerimi Ara' dizisinde uzunluk gösteren Canan Ergüder hastalığı nedeni ile diziye veda etmişti. Ünlü oyuncu Canan Ergüder'e kısa vakit evvel göğüs kanseri teşhisi konulmuştu. Rol aldığı diziden ayrılarak tedavi olan ünlü oyuncu Canan Ergüder, eşi Kenan Ece ile birlikte yer aldığı 'Sadan Hanım' sinemasının galasında ortaya çıkmıştı.  Sağlık durumu hakkında hoş haberler veren Canan Ergüder son olarak toplumsal medya hesabından eşi Kenan Ece ile pazar pozunu paylaştı. İşte kanser tedavisine devam eden Canan Ergüder'in son hali...

Ergüder, fotoğrafa "Doğanın içinde süper beşerlerle süper sohbetler sonrası rahatlama çok çok güzel" notunu düştü.

SÜRPRİZ PROJE!

Ekranların sevilen yüzleri ortasında yer alan ünlü oyuncu Canan Ergüder, kısa bir mühlet evvel göğüs kanserine yakalandı. Hastalığını öğrendikten sonra hayranlarından ve sevenlerinden binlerce takviye iletisi alan Ergüder, çabucak tedavisine başladı. Şu anda sıhhat durumu uyguna giden ünlü oyuncu, sahnelere de tekrar döndü. 'Sadan Hanım: Bir İstanbul Hanımefendisi' isimli belgesel sinema sinemasında rol alan hoş oyuncunun son hali de hayli beğenildi.

EŞİNDEN DOĞUM GÜNÜ PAYLAŞIMI!

Oyuncu Kenan Ece, kanser tedavisi gören ve doğum günü olan eşi Canan Ergüder'in doğum gününü Instagram hesabından yaptığı paylaşımla kutladı. Ece paylaşımına, 'İyi ki doğmuş güzelim.' notunu da ekledi.

İşte Canan Ergüder'in son hali ve Kenan Ece'nin paylaşımı!

TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR!

Rol aldığı 'Menajerimi Ara' isimli dizide rol alırken göğüs kanserine yakalandığını öğrenen Canan Ergüder, çabucak tedavisini başlatarak diziden ayrılmıştı. Şimdilerde gözlerden uzak tedavisine devam eden bir çocuk annesi oyuncu, bu sırada toplumsal medya hesabını faal kullanıyor.

44 yaşındaki oyuncu şu sıralar, eşi Kenan Ece ile her yıl gittikleri Bozcaada’da moral depoluyor. Instagram hesabından yeni bir fotoğraf paylaşan Ergüder, peruk yerine bandana takmayı tercih etti. Bandanayla poz veren sanatçı, "Artık biraz da böyle" diye yazdı.

SON HALİ SEVENLERİNİ MEMNUN ETTİ!

Toplumsal medya hesabından göğüs kanserine yakalandığını duyuran ve rol aldığı diziden ayrılan Canan Ergüder, tedavisine devam ediyor. Vakit zaman sıhhat durumunu Instagram sayfasında takipçileri ile paylaşan Canan Ergüder'den yeni fotoğraf geldi.

Tatiline devam eden Canan Ergüder'in son hali, hayranlarını sevindirdi. Eşi Kenan Ece ile gittiği yerde fotoğraf çekilen Ergüder'in keyfinin yerinde olduğu görüldü. Ergüder'in son fotoğrafında sağlıklı durması da tedaviyle ilgili her şeyin yolunda gittiği biçiminde yorumlandı.

İşte Ergüder ile Ece'nin o pozu:

"MUHTEŞEM BİR GÜNDÜ"

Ergüder, Ebru Ünal ile yer aldığı kareyi "Hayatımda uygun ki var dediğim 8 kollayıcı meleğimden biri. Canım Ebrum seninle olağana yakın gelmek, dertleşebilmek o kadar pahalıydı ki. Harika bir gündü" notu ile paylaştı.

Ünlü oyuncu Canan Ergüder'den sevenlerine haber var...2017 yılında kendisi üzere oyuncu olan Kenan Ece ile nikah masasına oturan ve Demir isminde bir oğlu bulunan Canan Ergüder, göğüs kanseri teşhisi nedeniyle rol aldığı diziden ayrıldı. Kısa mühlet evvel tedaviye başladığını lisana getiren ünlü oyuncu, toplumsal medya üzerinden yeni bir paylaşımda daha bulundu.

Ünlü oyuncu, sevenlerini süreci hakkında bilgilendirdi ve bir de son halini paylaştı. Göğüs kanserine yakalanan Canan Ergüder, son halini, "5. kemo bitti. Her şey yolunda. Arayan, soran, bildiri atan, dua eden herkese sevgiler" notuyla paylaştı.

DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM!

Göğüs kanseri teşhisinden sonra süratle tedaviye başlayan Canan Ergüder, hayranlarını duygulandırdı. Ergüder, "3. Kemo biter. Daha var lakin ben yeterliyim. Yeni saçsız halime ve saçlarıma alıştım. Herşey yolunda. Daha da diğer tiplerimle ileride karşılaşırsınız diye düşünüyorum. Herkese sevgiler" notunu düştüğü bir paylaşımda bulundu. Hayranları paylaşıma geçmiş olsun bildirileri yayınladı. 

canan ergüder

Star TV'nin sevilen dizisi Menajerimi Orta'ya Feris karakterini canlandıra Canan Ergüder göğüs kanserine yakalandı. 43 yaşındaki oyuncunun tedavi sürecine başlandı.

Takımdan ayrılmasının akabinde çekimleri bırakan Ergüder, yakın vakitte kemoterapi görecek. 43 yaşındaki oyuncunun moralinin ise güzel olduğu konuşuluyor.

Ergüder’in eşi Kenan Ece ve ailesi de süreci yakından takip ederek, ona bu devirde takviye veriyor. Güllerin Savaşı dizisinin setinde tanışıp aşk yaşamaya başladığı meslektaşı Kenan Ece ile 2017 yılında nikah masasına oturan Canan Ergüder'in Demir isminde üç yaşında bir oğlu var.

CANAN ERGÜDER'DEN BİRİNCİ AÇIKLAMA

Canan Ergüder

Ünlü oyuncu çıkan haberler sonrasında Instagram hesabından bu fotoğrafı paylaşıp şu açıklamayı yaptı:

'Çok sevgili arkadaşlarım ve beni merak eden takipçilerim ve hayranlarım,
Niyetim sizlere Menajerimi Orta'da oynayacağım son kısımda yazmaktı fakat haberler size bundan evvel ulaşmış bulundu. Evet, sağlığımla ilgili haberler hakikat. Yaklaşık 1.5 ay evvel bana göğüs kanseri teşhisi konuldu. Bu fotoğraf ameliyatım sonrası Menajerimi Orta grubuna gönderdiğim fotoğraf. Size de birebirini gönderiyorum zira olumlu hissettiğim anlardan bir tanesi. İnişli çıkışlı bir süreç olacak bu ancak moralimi yüksek tutuyorum. Merak etmeyin, güzelleşeceğim. Tedavimin müsaade verdiği noktaya kadar çalışabileceğim son ana kadar çalışacağım.

Bu da inşalla kısım daha olacak. Pandemi sürecinden geçtiğimiz için bu benim tercihimden maalesef ki daha erken bir vakit. Bu süreçte beni yalnız bırakmayan, her an dayanak olan canım aileme, canım Menajerimi Orta grup arkadaşlarıma, Star TV'ye ve elbette ne karar alırsam alayım daima gerimde olduğunu hissettiren Ay Üretim'e çok teşekkür ederim.'

CANAN ERGÜDER KİMDİR?

Canan Ergüder 15 Temmuz 1977 İstanbul doğdu. Ergüder tiyatro eğitimine öncelikle Amerika'da Franklin and Marshall College'da başlayıp, daha sonra The New School University Actors Studio Drama Program'da yüksek lisans derecesiyle devam etti.

2007 International Hoboken Sinema Festival'inde Shooting Johnson Roebling isimli uzun metraj sinemada canlandırdığı Nancy için En Yeterli Yardımcı Bayan Oyuncu mükafatını aldı.

Üst Alt