Son Konu

Damadını Ağır Yaralayan Kayınpeder, İlk Duruşmada Tahliye Oldu: 'Amacım Kızımın Canını Kurtarmaktı'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-4a2488f8dc7e90f7f4c5a05c44ed7093b1b53237.jpg

Antalya'da kızı His Çakoğlu'nu (30) rehin aldığı tezi ile damadı Fazilet Çakoğlu'nu bıçakla ağır yaralamaktan ömür uzunluğu mahpus istemiyle yargılanan Mesut Köseoğlu (50), birinci duruşmada tahliye edildi. Köseoğlu, “Amacım kızımın canını kurtarmaktı" dedi.

Olay, 14 Ocak günü saat 15.30 sıralarında, Muratpaşa ilçesi Kızıltoprak Mahallesi'nde meydana geldi. Fazilet Çakoğlu ile eşi His Çakoğlu ortasında bilinmeyen nedenle meskende tartışma çıktı. Tartışmanın arbedeye dönüşmesi üzerine argümana nazaran bıçağı alan Fazilet Çakoğlu, eşi His Çakoğlu'nu darbetti. Eşinin kendisini öldürmesinden korkan His Çakoğlu, fırsatını bulup annesine ileti attı ve eşinin kendisini rehin aldığını yazdı. Bunun üzerine meskenden çıkan Mesut Köseoğlu, kızının konutunun bulunduğu sokağa geldi. Mesut Köseoğlu, binaya girmeye hazırlanırken damadı Fazilet Çakoğlu ile karşılaştı. Burada çıkan hengamede Mesut Köseoğlu bıçakla bacağından, Fazilet Çakoğlu ise boynundan ve başından yaralandı. Kanlar içinde kalan Fazilet Çakoğlu'nun başında bekleyen Mesut Köseoğlu, polise haber verdi. Birinci müdahalesi sonrası ambulansla hastaneye götürülen Fazilet Çakoğlu, tedavinin akabinde taburcu edildi. Adliyeye sevk edilen Mesut Köseoğlu ise tutuklandı.

"Öldürme kastım olsaydı, bıçağı boğazına ve kalbine vururdum"

'Kasten öldürmeye teşebbüs' hatasından ömür uzunluğu mahpus cezası istenen tutuklu sanık Mesut Köseoğlu, birinci kere hakim karşısına çıktı. Duruşmaya SEGBİS aracılığıyla katılan Mesut Köseoğlu savunmasında, olay günü kızını meskene götürmek için damadının meskenine gittiğini belirterek, “Benim kız kardeşimi de kocası öldürmüştü. Eşime kızımdan gelen bildirileri görünce çok korktum ve konuttan çıktım. Erdem'le yolda karşılaştık. Bir anda üzerime gelmesini tehdit algıladım. 'Öldüreceğim' üzere laflar kullanınca bıçağın zıddıyla, keskin olmayan tarafıyla bacaklarına vurdum. Sonra bana kullandığı söz üzerine hızına yumruk vurmak istedim. Bıçağın onun yüzünde iz yaptığını gördüm. Onu öldürme kastım olsaydı, insanlardan yardım istemezdim. Başını sardım. Öldürme kastım olsaydı, bıçağı boğazına ve kalbine vururdum. Fakat ben kan kaybetmesin diye müdahalede bulundum. Ambulansı aradım. Gayem kızımın canını kurtarmaktı" dedi.

"Bağırırsan boğazını keserim"

Şahit sıfatıyla söz veren His Çakoğlu ise işinin daha evvel de kendisini öldürmeye çalıştığını öne sürerek, “Olay günü de bu türlü bir şey yaşanacağını düşündüm. Ondan ayrılmak istediğimi bildiğinden tavayı üzerime attı. Bıçak alarak üzerime geldi. Ekmek bıçağının ucuyla göğsüme gerçek baskı uyguladı. Saçımdan tuttu ve arbede sırasında birlikte banyoya çekildik. Ayna düştü, parçalandı. Kırık ayna modülünü boğazıma dayadı. 'Sesini çıkarma. Bağırırsan boğazını keserim' dedi. Ben 'İmdat' diye bağırdım. Kimse duymayınca eşime 'Özür dilerim. Ben kusurluyum, ayrılmayalım' dedim ve beni bıraktı" dedi.

"Benim de ailesiz kalmamı istiyordu"

Daha sonra lavaboya giderek annesine bildiri attığını kelamlarına ekleyen His Çakoğlu, “Mesajda anneme 'Anne buraya polis çağırın. Fazilet beni öldürecek. Lakin siz gelmeyin' dedim. Zira konuta polis yahut birilerinin gelip kapıyı çalması halinde ikimiz ve çocuklarla birlikte öleceğimizi söylemişti. Fazilet benim sığınacak birileri olmasını istemiyordu. Kendisinin de ailesi olmadığından, benim de ailesiz kalmamı istiyordu" dedi.

His Çakoğlu'nun annesi Sevda Akdeniz ise öğlen saatlerinde eşiyle konutta otururken kızından bildiri geldiğini tabir ederek, “Kızım 'Anne konuta polis çağır, canım tehlikede. Kimseye haber verme. Haber verirsen beni Fazilet burada öldürecek. Mesajıma da dönüş yapma. Yaparsan Fazilet görür ve beni öldürür' halinde ileti attı. Bu bildiri gelince endişelendim. Üzülerek ağlamaya başladım. Eşim 'Ne oluyor' diye sorduğunda bildirileri gösterdim. Birlikte konuttan çıktık. Araca binerken de polisi aradık" dedi.

Mahkeme heyeti, yurt dışı çıkış yasağı ile sanığın tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Üst Alt