Son Konu

Horizon Forbidden West, Tuzlu Fiyatıyla Ön Siparişe Açıldı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_6131dc04e6c1e_72704.jpg

Horizon Forbidden West, merakla beklenen oyunlardan birisi elbette. Bu yıla yetişmeyip önümüzdeki yılın ilk aylarına sarkması biraz üzse de heyecanımızı koruyorduk. Tabii ön siparişe açılmasıyla birlikte kendimize geldik, sakinleştik, daha aklıselim düşünmeye başladık, “Çıkıyor da bana mı çıkıyor sanki” benzeri cümleler kurduk içimizden :) İşin esprisini bir kenara bırakırsak, beklendiği üzere ön sipariş fiyatı el yakacak cinsten.

Dün itibariyle ön siparişe sunulan oyunun, PS4 versiyonu 599 TL, PS5 versiyonu 699 TL ve Dijital Deluxe sürümü ise 789 TL (Koleksiyon versiyonlarından hiç bahsetmiyorum bile). Bu arada oyunun her iki versiyonunu oynamak için tek alternatifiniz Dijital Deluxe sürümünü satın almak. Yani PS4 versiyonunu satın alır, sonrasında PS5’e yükseltmek isterseniz, böyle bir seçenek bulunmuyor. O durumda gidip yine bir çuval para bayılıp PS5 versiyonunu satın almanız gerekiyor, ne kadar güzel, öyle değil mi? Sony'nin, daha önce yaptığı açıklamaların aksine bir yol izlediği görülüyor.

Zaten ülkemiz oyuncuları için fiyatlar el yakıyor. Bunun üzerine bir de ücretsiz yükseltme seçeneğinin bulunmaması can sıkacak türden bir haber. Benim de canım sıkıldı haliyle, sizler ne düşünürsünüz bilemem. Ne diyeyim, umarım bu ‘yeni normal’ haline gelmez.

Üst Alt