Son Konu

Zeka Gücü 15 bin öğrenciye ulaştı

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
23
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Turkcell Akıl Gücü projesi ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde açıklanan 2023 Eğitim Vizyonu'nun yol haritasına desteğini sürdürüyor Çocukları geleceğin dünyasına aranje etmek, alaka, yetenek ve mizaçları doğrultusunda yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen Akıl Gücü, açılışlarla geçen 2019 yılını Trabzon'da hayata geçirdiği yeni teknoloji laboratuvarı ile tamamladı Akıl Gücü böylece Türkiye'nin 27 ilinde 33 teknoloji laboratuvarıyla 15 bin öğrenciye ulaşmış oldu Çocuklar, Akıl Gücü Laboratuvarı'nda aldıkları eğitimlerle 2019 yılında 200'den artı proje geliştirdi, çoğu milli ve milletlerarası yarışmadan dereceyle döndü Turkcell özel kabiliyetli öğrencilere desteğini 2019'da yaklaşık 30 BİLSEM'e dağıtacağı 1000'den fazla eğitim ve robotik kit dağıtımı ile sürdürmeye devam edecekİpucu: İnternet ’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?2020'ye değin 50 bin çocuğa destekhttp:bilgilihocamcominternaldataszekagucu15binogrenciyeulasti5c2d4ae0b9293alt 2019122817581156685http:bilgilihocamcominternaldataszekagucu15binogrenciyeulasti5c2d4ae0b9293alt 2020'ye kadar 50 bin çocuğa destek 770 434 Projenin en önemli duraklarından biri olan Trabzon'daki Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Teknoloji Laboratuvarı açılışına Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, Turkcell Idare Heyeti Üyesi Dr Mehmet Hilmi Güler,Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Trabzon Vali Yardımcısı Ayhan Durmuş, Trabzon Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan ve Ulusal Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Prof Dr Ahmet Emre Akıllı katıldıAçılışta konuşan Dr Mehmet Hilmi Güler, Türkiye'deki dezavantajlı kitlelere varmak ve eğitimde fırsat eşitliği sunmaya devam ettiklerini belirterek, Anadolu'da fırsat eşitliği bekleyen ve Türkiye'nin geleceğine şekil verecek yüz binlerce cevher olduğunu biliyoruz Bu cevherleri ortaya çıkarmayı hedefleyen Zeka Gücü ile 3 yılda 30 bin çocuğumuza ulaştık 2019'de ise kurulan Zeka Gücü Laboratuvarları ile İzmir, İstanbul, Van, Balıkesir, Bilecik, Trabzon, Karaman, Antalya ve Burdur'daki üstün zekalı çocuklarımızın teknoloji eğitimlerine katkı sağladık Elazığ İçme Ortaokulu ve Ordu Kökenli Ortaokulu öğrencilerimizin kendi imkanlarıyla ulaştıkları kibir veren başarıları duyar duymaz, bu okulları da Akıl Gücü zarfında aldık Milli Eğitim Bakanlığı ile yenilediğimiz protokol çerçevesinde 2020'ye kadar 50 bin çocuğumuza ulaşmayı hedefliyoruz Türkiye'nin geleceğine yatırım anlamına gelen bu değerli proje, ülkemizi Endüstri 40'da bir üstteki lige çıkaracak, 'Yerli ve Milli Suni Zeka'yı üretme yolunda yeterli donanıma sahip insan kaynağının yetişmesine katkı maddesi sağlayacak,dedi 'Teknolojide üreten ülke' Turkcell kadar Anadolu'nun yeni Aziz Sancar'larının geliştirmek için hayata geçirilen Akıl Gücü Projesi'nin en önemli destekçilerinden biri olan Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er de okulda eğitim gören öğrencileri Akıl Gücü Bilim Sınıfı'nda ziyaret etti İbrahim Er, Zeka Gücü sınıflarımız Türkiye'nin bitiren değil üreten gücünü yetiştiriyor 2023 hedeflerine ulaşmak için bu sınıflarda eğitim görebilen özel kabiliyetli çocuklarımızın bu imkanı bulması çok önemli Bizim gibi sorumluluk sahibi yöneticiler için bu çocuklara bu imkanı arzetmek bizim için çok büyük bir görevdir Ülke genelinde 136 BİLSEM'de 43 bin çocuğa eğitim veriyoruz Türkiye'nin geleceği için büyük tartı içeren bu projeye yardım verdikleri için Turkcell'e teşekkür ediyorumdiye konuştu Yeni tür eğitimlerde neler var? Yeni tür üretim araçlarını öğretmeyi planlayan eğitim programı, yüz yüze ve online eğitimler olarak ikiye ayrılıyor Proje, özel kabiliyetli çocukların içindeki yaratıcılığı ve potansiyeli ortaya çıkarmayı amaç ediniyor A'dan Z'ye Turkcell kadar kurulan Akıl Gücü Laboratuvarları'nda her öğrenciye dizüstü bilgisayar, üç boyutlu yazıcı (3D yazıcı), akıllı tahta ve öğrencilerin üretim ve tasarım süreçlerine takviye olacak elektronik setler ve makine takımları bulunuyor Proje, Türkiye'de Maker Hareketi(kendin yapkodlama) konusunda atılan ilk adımlardan biri olarak da uyarı çekiyor Uzaktan öğretim sistemi güncellendi Yeni dönemde Akıl Gücü Projesi'nin uzaktan öğretim sistemi de güncelleniyor Yenilenen Akıl Gücü eğitim portalı Stanford, MITOS, Cambridge ve Sorbonne üniversitelerinin de kullandığı Open edX altyapısına geçiş yapacak Yeni sistem ile Zeka Gücü portalı Türkiye'deki bütün öğrencilerin faydalanabileceği Arduino, App Inventor, Scratch, Uzay Bilimleri, Robotik gibi eğitimleri de taşıyan varlıklı bir eğitim portalı haline dönüşüyor Üç boyutlu yazıcılardan maker kitlere değin birçok ürünün yer aldığı laboratuvarlarda bahşedilen yüz yüze eğitimler http:wwwzekagucucomtrwwwzekagucucomtr üzerinden verilen online eğitimlerle destekleniyor Önceki HaberTurhost'tan Web Hosting 2019 Altyapısı Sonraki Haberİşte Steam'in En Fazla Satanları sizlere bilgilihocamcom farkıyla sunulmuştur

Üst Alt