Son Konu

Doktor Ertan İskender'i Bıçaklayan Saldırgan Tutuklandı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-1b4dfcfba441423c180ace087059201303a35e94.jpg

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Dr. Ertan İskender'i bıçakla yaralayan Bayram N., kasten öldürmeye teşebbüsten tutuklandı.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin poliklinik kısmında asistan doktor Ertan İskender'e bıçakla saldıran ve yaralanmasına neden olan Bayram N. isimli kişinin kasten öldürmeye teşebbüsten tutuklandığı açıklandı.

Ne olmuştu?

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin poliklinik kısmında dün meydana gelen olayda psikiyatri hastası Bayram N., ortopedi asistanı tabip Ertan İskender'e bıçakla saldırdı. 

Tabip İskender, taarruzda sırtının sağ kısmından ve sağ elinden bıçaklanarak ağır yaralandı. 

İskender, hastanenin acil servisinde birinci tedavisi yapıldıktan sonra ameliyata alındı. İskender'in, atakta kopan bir parmağı yaklaşık 4,5 saat süren ameliyatla yerine dikildi. 

İskender'in tedavisi, ameliyatın akabinde serviste devam ediyor.

"Bir daha ameliyat yapamayabilir"

Ankara Vilayet Sıhhat Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm ile Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof Dr. Rahmi Kılıç, taarruza uğrayan tabibi ziyaret etti.

Kılıç, "10 gün kadar çok kritik bir süreç olacak. Parmaklar bir ortopedist için çok değerli. Bunları kullanamayacak. Ameliyat yapmasını engelleyecek bir olay.  Bıçakladığı tabip arkadaşımız, bu hastanın intihar teşebbüsünü engelleyen doktorlardandı. Ona karşın bu saldırıyı yaptı" dedi.

Üst Alt