Son Konu

TECNO Mobile, Yerli Üretim CAMON 16’yı Satışa Sundu

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
TECNO-Mobile-CAMON-16.jpg

IFA’da “Kamera Teknolojisi İnovasyonu Akıllı Telefon Altın Ödülü”nü alan CAMON serisinin üyesi olan CAMON 16’nın birinci yerli üretim telefonları ülkemizdeki tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Ultra keskin ön ve art kamerasıyla dikkat çeken CAMON 16’ya KDV dahil 3499 TL’den; başta Teknosa ve Vatan mağazaları ve online satış platformları olmak üzere çok sayıda e-ticaret sitesinden ulaşılabiliyor.

TECNO-Mobile-CAMON-16-1.jpg

Sahip olduğu küresel AR-GE gücü ve tasarım ile ileri seviye kamera teknolojisi konusundaki tezini her vakit geliştirdiği eserlerle ortaya koyan TECNO Mobile, bunu yaparken faaliyette bulunduğu ülkelerdeki tüketicilerin beklentilerini de dikkate alıyor. Yerli üretim CAMON 16 da bu vizyonun bir modülü olarak Türk tüketicilerinin fiyat ve kalite beklentilerini karşılayacak özellikleriyle dikkat çekiyor. TECNO Mobile ayrıyeten, amiral gemisi olarak nitelendirdiği kamera ve tasarım özellikleriyle dikkat çekecek yeni modeli PHANTOM X’i de Eylül ayı içinde ülkemizde piyasa sunmaya hazırlanıyor.

Dünyadaki büyümesini de sürdüren şirket, IDC’ye nazaran satış hacmini yüzde 45 artırarak 25 milyon adedi aştı ve gelirini 2020’de yıllık yüzde 38 artışla 2,3 milyar doların üzerine çıkardı. TECNO kısa bir müddet evvel ise yeni marka elçisi olarak ünlü aktör Chris Evans ile iştirakini duyurmuştu. Markanın liderlik konusundaki kararlılığının yüzü olan Evans, TECNO’nun “Engel Tanıma” marka sloganını ve harikalık arayışını da somutlaştırıyor.

CAMON 16, 48MP Dörtlü Art Kamera, Ultra Gece Lensi, 128GB+6GB geniş hafıza ve 18W flaş şarjı takviyesi üzere özellikleriyle dikkat çekiyor.
  • Uzunluk: 170,9 mm
  • Genişlik: 77,2 mm
  • Kalınlık: 9,2 mm
  • 16MP Çift Flaşlı Ön Kamera
  • Beşli Flaşa Sahip 48 MP Dörtlü Art Kamera
  • İşlemci: MediaTek Helio G70 Sekiz Çekirdek 2.0 GHz
  • Ekran: 6,8 inç HD
  • Hafıza: 128 GB
  • RAM: 6 GB
  • Batarya: 5000 mAh
  • İşletim sistemi: Android 11
  • Çift SIM Kart Takviyesi