Son Konu

Görme Engelli Oğlunun Tedavisi İçin Biriktirdikleri Parayı Dolandırıcılara Kaptırdı: 'Umudumuzu Çaldılar'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-71d07cec37d515b54f826efbcdf46a50afd2e41c.jpg

Gaziantep'te görme engelli çocuğunun tedavisi için biriktirdiği parayı kendilerini polis olarak tanıtan bireylere kaptıran Seda Parıltı Ağkurt, çocuğunun gözlerinin açılması için son umutlarının söndüğünü, tek isteklerinin dolandırıcıların yakalanması olduğunu söyledi.

Gaziantep'in Öğümsögüt Mahallesinde oturan 3 yıllık evli Seda Parıltı Ağkurt’un, kan analizi vermek için gittiği sıhhat ocağında telefonu çaldı. Ağkurt'a kendisini polis olarak tanıtan bu kişi, eşi Celil Ağkurt’un kimlik bilgileriyle bir kuyumcudan altın ve nakit para çekildiğini söyledi. 

Telefondaki kişi, gözaltına alınan Celil Ağkurt’un saf olduğunu ve kelam konusu kuyumcuya operasyon yapılacağını belirtti. Kuşkulu, operasyon için paraya muhtaçlık duyulduğunu tabir ederek Seda Işık Ağkurt'a altını olup olmadığını sordu. Seda Parıltı Ağkurt da dolandırıcıya meskende altınının bulunduğunu söyledi. Dolandırıcı, altınları bozdurarak parayı seri numarasını alıp, verecekleri hesaba yaptırması için yönlendirdi. Bu kişi, eşini aramamasını, gelen telefonlarına da bakmamasını istedi.

28 bin TL'yi istenilen hesaba yatırdı

Telefondaki şahsa inanan Ağkurt, meskendeki altınları alıp kent merkezinde kuyumcuya 28 bin liraya bozdurdu, akabinde da ATM'den verilen hesaba yatırdı. Dolandırıcı, Ağkurt’tan meskenine gitmesini, eşinin sorgusunun akabinde gönderileceğini söyleyerek telefonu kapattı. Meskene dönen Seda Işık Ağkurt, telefonla eşini arayarak durumu anlattı. Dolandırıldıklarını anlayan çift, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Kendisine gelen telefonda sık sık telsiz sesi geldiği için konuştuğu şahısların polis olduğunu düşündüğünü belirten Seda Parıltı Ağkurt, "Hesaba 28 bin lira parayı yatırdıktan sonra bir daha ulaşamadım. Eşimle konuşunca da dolandırıldığımızı anlayarak karakola gidip şikayette bulunduk" dedi.

"Tek umudumuz paramızın kurtarılması"

Gözyaşları içerisinde tek çocukları 2 yaşındaki Miraç’ın doğuştan görme engelli olduğunu ve ameliyatı için gerekli 70 bin lirayı biriktirmeye çalıştıklarını anlatan Ağkurt. ’Görme ihtimali için 70 bin liraya ameliyat ettirecektir. Biz de bunun için para biriktirmeye çalışıyorduk. Evlendiğimizden bu yana yaptığımız tüm birikim gitti. Çocuğumuzun gözlerinin açılması, karanlık dünyasının aydınlanması için biriktiğimiz parayı dolandırıcılara kaptırınca umutlarımız söndü. Tek isteğimiz dolandırıcıların yakalanarak paramızın kurtarılması ve çocuğumuzun ameliyatı için umudumuzun sürmesi" diye konuştu.

"Umutlarımızı çaldılar"

Tek birikimlerini dolandırıcılara kaptırdıklarını belirten Celil Ağkurt ise şöyle konuştu:

"Eşimi polis olarak arayıp, beni gözaltına alacakları münasebetiyle korkutmuşlar ve dolandırmışlar. O sırada ben iş yerinde çalışıyordum. Öğlen ortasında eşimi gidip alacaktım. Tekraren eşimi aradım fakat telefonu açmadı. Hastanelere gittim bakmak için. İki saat sonra eşim aradı beni ve durumu anlattı. Dolandırıldığımızı anlayınca karakola gittik. O parayla çocuğumuzun gözleri açılacaktı. Dolandırıcılar çocuğumun ve bizim umutlarımızı, yarınlarımızı çaldılar."

Bu ortada polis, Seda Işık Ağkurt’un para yatırdığı hesabın İstanbul’da olduğunu, fakat 28 bin liranın İzmir’den çekildiğini belirledi. Polis grupları, şüphelilerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Üst Alt