Son Konu

Twitter, Aleyna Tilki’nin Hesabını Yaş Nedeniyle Sildi

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
twitter-aleyna-tilki-nin-hesabini-yas-nedeniyle-sildi-1558519971.jpg

En beğenilen içtimaî medya platformları arasında konum alan Twitter, 13 yaşının altındaki kullanıcılarının çevre medya platformunda olmasına müsaade vermiyor. Twitter ayrıyeten 13 yaşına gelmeden evvel hesap açan şahısların çevre medya hesaplarını da kapatıyor. Bu durumun son örneği de Aleyna Tilki’nin hesabının kapatılması oldu.

ef456c02b9dde1ac1dcfe0e7791fa966992af497.jpeg

Aleyna Tilki’nin hesabı kapatıldı ve gönderilerinin büyük kısmı silindi. Aleyna Tilki, yaptığı paylaşımda Twitter kimliğimi ve 2000'li olduğumu deşifre etti. 13 yaşımdan evvel Twitter kullanıp kuralları ihlal ettiğim için hesabımı kapattı. Şu an yine açtım hesabımı… Birçok tweetim silindi. Offf yaş 18 oldu bile ve hâlâ sorun yaşıyorum. Twitter bile yaşımla uğraşıyor, bıktım” sözünü kullandı.

Twitter’ın yaş konusundaki ciddiyeti daha evvel de bir şakada gündeme gelmişti. Veladet tarihinizi anlaşılan bir gün olarak değiştirmeniz halinde yeni özelliklere kavuşacağınızı savunan bu küçük şakanın emeli ise yaşınızı 13’ten küçük göstertmek, böylelikle hesabınızın kapatılmasını sağlamak idi.

Öte yandan Twitter’dan hususla ilgili rastgele bir açıklama gelmedi.

Üst Alt