Son Konu

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji CIO Ödülleri'ne damgasını vurdu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
itu-4nv4_cover.jpg

Teknoloji gelişmeleri ve dijital dönüşümün kıymetini eğitim alanında bütün ülkeye örnek olacak uygulamalarla gösteren İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji, CIO Ödülleri’nde de tepede yer aldı. CIO Update dergisince 12 yıldır düzenlenen tertipte, ‘Doğa’m Evimde’ uygulaması, kazananlar içindeki tek eğitim kurumu oldu.

CIO Mükafatları, bilişim teknolojilerini en yenilikçi formda kullanarak kurumlarına daha fazla katkı sağlayan, rekabet gücünü artıran, iş akışlarını optimize etmeyi başaran, büyümeyi gerçekleştiren ve/veya maksat kitlesi ile alakaları artırabilen IT yöneticilerini (Chief Information Officer) ödüllendiriyor.

İTÜ Eta Vakfı Tabiat Koleji Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Yöneticisi Hakan İnanır, bu yılki CIO Ödülleri’nde ‘Doğa’m Evimde’ uygulaması ve bu uygulamayı destekleyen e-doğa, m-doğa üzere içerikler ile kurumunu tepeye taşıdı. Seçkin ve saygın heyet önünde 146 müracaat ortasından 88 proje ön elemeyi geçti ve kurumun başkan kimliğini mükafatla tescillendi.

Pandemide teknoloji barışını bu şuur getirdi

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji İdare Şurası Lideri Serhat Özeren, bilgi teknolojilerine verilen ehemmiyetin ve pahasının pandemi sürecinde daha yanlışsız anlaşıldığını vurguladı. Özeren şunları söyledi: “Aşı ve tedaviye dönük çalışmaların sıhhat kesimindeki önderliği hepimiz için hayatidir. Bu süreçte online içerik ve uygulamalar, eğitimde de bilim vizyonunun kıymetini ortaya koymuştur. Teknolojik gelişmeler ve dijital dönüşüm, eğitimde de vazgeçilmez ögelere dönüşmüştür. Bilişim ve Eğitim Teknolojileri direktörlüğümüz, büyük bir dönüşümü, bütün ülkeye örnek olacak biçimde gerçekleştirmiştir. CIO Mükafatı, bu muvaffakiyetin karnesi değil onur ve gururdur. Bizim karnemiz, çocuklarımızın eğitimi ve oradan bize gelen veli memnuniyetidir. Anne-babaların memnuniyeti, daha şimdiden kayıtlarımıza yansımış durumdadır. İTÜ’nün 248 yıllık bilim geleneğini bu vesile ile de yaşamak, uğraşlarımızın karşılığını görmek, idaremizi de şad etmiştir. Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Yöneticimiz ve grubunu, emek ve takviye veren tüm yöneticilerimizi bir defa daha kutlarım.”

Üst Alt