Son Konu

David Harbour, Hellboy'un Geleceğine Dair Umutsuz Konuştu

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Hellboy rolünde David Harbour ile karşımıza çıkan reboot film gişede beklediği ilgiyi göremedi, dahası eleştirmenler tarafından da oldukça topa tutuldu. Rotten Tomatoes'da filmin açılış puanı %9'du, sonrasında ancak %17'ye kadar yükselebildi. IMDB notu ise hala 20 bin oylama sonucunda 5.4 olarak sabitlendi diyebiliriz.

ComicBook sitesine konuşan Harbour, çoğu kişiden filmi sevmiş olduklarını duyduğunu söylüyor ama aslında gerçeklerin tam olarak böyle olmadığını kendisi de farkında ve aktöre göre Lionsgate bir devam filmi yapmayı düşünmüyormuş.

"Bu konuda bir ışık göremiyorum" diyor Harbour. "Bana ulaşan ve filmi sevdiğini söyleyen, bu yeni yorumdan gerçekten hoşlandığını belirten ve Hellboy'u tekrar ekranda görmekten mutlu olan çok kişi oldu ama genel kitle tarafından filmin iyi karşılanmadığını biliyorum".

Harbour ayrıca filmin gişedeki başarısızlığını da kabul ediyor. Hellboy filmi gelen raporlara göre 50 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilmiş ancak filmin Amerika ve Kanada'da elde ettiği gelir sadece 12 milyon dolar. Film tüm dünyada 46 milyon dolar hasılat elde ederek zarar etmiş aslında.

> David Harbour, Yeni Hellboy Filminin Başarısız Olma Nedenini Anlattı

"Filmin pek para kazandırmadığını sanıyorum. Bu tür şeyleri pek fazla takip etmediğimi söylemeliyim ama bunun bir hit film olduğunu sanmıyorum ve devam filmi için de riske girmeye değer mi bilmiyorum. Sanırım şu anki düşünce bunu geride bırakıp önümüze bakmak şeklinde. Yapımcılara bana iyi iş çıkardığımı ve yaptıklarımdan hoşlandıklarını söylediler ama bir devam filmi hakkında hiçbir şey duymadım" demiş aktör.

2019 tarihli Hellboy'un kadrosunda Harbour'un yanı sıra Milla Jovovich, Ian McShane, Daniel Dae Kim, Sasha Lane ve Thomas Haden Church gibi ünlü isimler de yer alıyordu.

Üst Alt