Son Konu

Bahçeli'ye Mektup Göndermişti: Eski Yarbay Mehmet Alkan'a Hakaretten Ceza

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-a1ccd790dda04ab121fceeb71e45f428860dad3b.jpg

Türk Silahlı Kuvvetlerinden KHK ile ihraç edilen eski yarbay Mehmet Alkan, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik tabirleri nedeniyle "hakaret" hatasından isimli para cezasına çarptırıldı.

Ankara 47. Asliye Ceza Mahkemesinde kolay yargılama yöntemiyle görülen davada, mahkeme, Alkan'ın sözlerinin "hakaret" cürmünü oluşturduğunu belirterek, sanığı 265 gün karşılığı 5 bin 300 lira adli para cezasına çarptırdı.

"Tez vakitte gerçeği görmeniz yahut ölmeniz dileğiyle…"Alkan, 2019 yılında, hastanede tedavi gördüğü sırada MHP Genel Lideri Bahçeli'ye mektup göndermişti.

Alkan, Twitter hesabından da mektubun son kısmını, “Akapenin kuyrugu Bahçeli: Randevu istedim, vermedi. Mektup yazdım, yanıt vermedi. Açık mektup yazdım, tahminen görmemiştir diye kapalı mektup yazdım. Kapı duvar misali, Boş tenekeden ses çıkıyor bundan karşılık çıkmıyor...” mesajıyla paylaşmıştı.

Alkan’ın mektubunun son kısmında şu sözler yer alıyordu:

“Velhasıl zalimlerle berabersiniz ve vebaliniz çok büyük, nefesim ve gücüm yettikçe (bu dünyada sıkıntı ama) inanıyorsanız öbür tarafta binlerce mağdurlarla elim yakanızda olacaktır ve o gün sizin açınızdan hakikaten çetin olacaktır. Tez vakitte gerçeği görmeniz yahut ölmeniz dileğiyle…”

Ne olmuştu?

Şırnak’ın Beytüşşebab ilçesinde, 2015 yılında PKK üyeleriyle girdiği çatışmada hayatını kaybeden Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan’ın Osmaniye’de düzenlenen cenaze merasiminde konuşan ağabeyi Mehmet Alkan hükümete reaksiyon göstermişti. Alkan, “Burada vatan evladı 32 yaşında. Daha vatanına, sevdiklerine doymadı. Bunun katili kim? Bunu sebebi kim? Düne kadar ‘çözüm’ diyenler bugün neden sonuna kadar ‘savaş’ diyor” demişti.

Alkan, 1 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan KHK ile ihraç edilmiş ve hakkında “FETÖ üyesi” olduğu savıyla dava açılmıştı. 

Alkan, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" hatasından yargılandığı davada beraat etmişti.

Üst Alt