Son Konu

Mehmet Ağar'dan Sedat Peker'in İddialarına Cevap Verdi: 'Dokunulmazlığım Yok, Devlet Beni Araştırsın'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-50c55086712e0d4524f903c4eb203d077e2dfb64.jpg

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, cürüm örgütü önderi Sedat Peker'in kendisine ve oğlu Tolga Ağar'a yönelik savlar ile ilgili birinci kere konuştu: Devlet hizmetinden ayrılalı 25 yıl, siyaseti bırakalı da 15 yıl oldu. Dokunulmazlığım yok. Devlet, benimle ilgili istediği araştırmayı istediği vakit yapar. Bunun için rastgele bir mani yok.

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, hata örgütü önderi Sedat Peker'in argümanlarına birinci kere yanıt verdi.

Sözcü gazetesi muharriri Hürmet Öztürk'e konuşan Ağar, iş insanı Mübariz Mansimov'u tehdit ederek Yalıkavak Marina'yı aldığı tezi için "Oranın sahibi değil, yöneticisiyim" dedi.

"24 saat konuşan kişiyim"

Ağar, şunları kaydetti: "Madem tehditle el koydumsa, bu kişinin tehdit davası açması gerekirdi. Madem tehdit, zorlama varmış niçin dava açılmamış. Bu marinanın biz bir tarafında yokuz. Rica üzerine profesyonel yönetici olarak buradayım. Devletin bütün kayıtlarında buradaki pozisyonum aşikardır.

Utanç verici, saçma sapan tez ve isnatlarla suçlama konusu yapmak utanç vericidir. Yıllarca terörle gayret etmiş, bütün terör örgütlerinin gayesinde olan, her adımı devlet tarafından bilinen, 24 saat korunan şahısım. Bu kadar kör gözle bakan insanlarda mantık diye de bir şey yok."

"Bizi buradan uzaklaştırmak"

Ağar, şöyle devam etti: "Ben alnı açık gezerim. Bu türlü olduğumu devlet de, millet de bilir. Benden, ehli namus olan, ehli vatan olan kimse şikayetçi olmaz. Lakin son periyotlarda Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK siteleri marina ve benimle ilgili palavra haberler üretiyor. Bunlar karşılık bulmuyordu.

Artık farklı taktikler uygulanıyor. Beni gündeme getirmelerinin asıl nedeni de bizi buradan uzaklaştırmak. Bizi buradan uzaklaştırınca yapılacak olan da aşikâr: Buraya mafya çökecek. Bugün şayet mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır."

"En az 10 sefer gittiğini biliyorum"

Peker'in "Mübariz Mansimov'u FETÖ'yle sen tanıştırdın, sonra FETÖ'cü diye içeri attırdın" tabirleriyle ilgili de konuşan Ağar "Mübariz Gurbanoğlu, Fethullah Gülen'e bir kere değil, devamlı gidiyordu. En az 10 sefer gittiğini ben biliyorum. Benim uçağım yok. Fethullah Gülen'le ilişkim yok. Onun Fethullah Gülen'e yakınlığı biliniyordu" açıklamasını yaptı.

Hürmet Öztürk, Ağar'a öbür soruları da olduğunu belirterek, "Ancak, şu etapta önemsediği husus marina olduğu için başka sorulara yanıt vermedi" diye yazdı.

Üst Alt