Son Konu

Usta sanatçı Rasim Öztekin vefat etti! Rasim Öztekin kaç yaşında vefat etti?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
kalp_krizi_geciren_rasim_oztekinin_kizi_pelin_oztekeinden_yeni_aciklama_1615187636_3998.jpg

Ani bir kalp krizi sonucu hastaneye kaldırılan usta sanatçı Rasim Öztekin, tüm müdahalelere karşın akşam saatlerinde vefat etti. Acı haber sonrası devletin doruğundan sanatkarla ilgili taziye bildirileri paylaşıldı. Öztekin, Klasik Türk Tiyatrosu’nun son temsilcilerindendi.

Usta sanatçı Rasim Öztekin kalp krizi sebebiyle kaldırıldığı hastanede vefat etti. Birinci olarak Beykoz Devlet Hastanesi'nde acil olarak müdahale edilen daha sonra Dr. Siyami Ersek Hastanesi'ne sevk edilen Öztekin'in vefat haberini Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca duyurdu.

Koca yapmış olduğu açıklamada, 'Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere karşın hayatını kaybetti. Televizyon olan her meskende aileden biriydi. Başımız sağ olsun.' tabirlerine yer verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TAZİYE BİLDİRİSİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rasim Öztekin'in vefatına ait yayımladığı iletide, 'Rasim Öztekin'e Allah'tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, tüm sevenlerine ve sanat topluluğumuza başsağlığı diliyorum.' sözlerini kullandı.

TBMM Lideri Mustafa Şentop Twitter hesabından, 'Kıymetli tiyatro ve sinema sanatkarı, bir geleneğin son temsilcilerinden Rasim Öztekin'in hayatını kaybettiğini ıstırapla öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Yeri cennet olsun.' iletisini yayımladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Twitter hesabından, 'Usta bir sanatçıyı, bir büyük kıymeti kaybettik. Mevla yerini cennet eylesin. Hepimizin başı sağ olsun. Ailesine taziyelerimi iletiyor ve sabırlar diliyorum. Canlandırdığı karakterler ne kadar içten, ne kadar bizdendi...' bildirisini paylaştı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Twitter hesabından, 'Dizi, tiyatro ve sinemamızın sevilen ismi, usta oyuncu Rasim Öztekin'in vefatını büyük ıstırapla öğrendim. Öztekin'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm sanat topluluğumuza başsağlığı diliyorum.' bildirisini yayımladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise yapmış olduğu paylaşımda, 'Tiyatro ve sinemamızın usta oyuncusu Rasim Öztekin'in vefatını büyük bir kederle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm sanat topluluğumuza başsağlığı diliyorum.' tabirlerini kullandı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'Hayat verdiği karakterler ile bazen güldüren bazen hüzünlendiren lakin her kezinde bir defa daha kendine hayran bırakan usta sanatçı Rasim Öztekin'in vefatından ötürü derin ıstırap duydum.' mesajını yayımladı.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt ise paylaşmış odluğu iletisinde, 'Türk tiyatrosunun ve sinemasının bedelli ismi Rasim Öztekin'in vefat haberini büyük bir kederle öğrenmiş bulunuyorum. Usta oyuncuya Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum.' sözünü kullandı.

VEFAT ETMEDEN 2 AY EVVEL YAYIMLADIĞI GÖRÜNTÜ:

RASİM ÖZTEKİN'İN UNUTULMAZ KARAKTERİ: FEHMİ BABA

Rasim Öztekin'den oyunculuk üzerine açıklamalar:

RASİM ÖZTEKİN KİMDİR?

14 Ocak 1959 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. İstanbul Akademik Sanatkarlar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ile Nöbetçi Tiyatro’da sahneye adım attı. Ferhan Şensoy'un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonelleşti.

1992-1995 yılları ortasında sanatkarlar Nükhet Duru ve Demet Akbağ ile birlikte "Müzikomedi", Hülya Avşar ve İbrahim Tatlıses ile ve yeniden Demet Akbağ ile "Mega Show" programlarını yaptı.

Demet Akbağ ve Ayşen Gruda ile "Yeşil Kabare Şovları"nı yapan sanatçı, 1994'te Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı "2071'de Türkiye" isimli müzikali oynadı. Zuhal Topal ve Altan Erkekli başrolünü paylaştığı Güldürü Türk, ekranda yaptığı son güldürü-skeç yayını oldu.

Başarılı sanatçı, mesleği boyunca Ferhan Şensoy, Münir Özkul, Erol Günaydın, Tuncel Kurtiz, Zeliha Berksoy üzere Türk tiyatrosunun kıymetli ustalarıyla tıpkı sahneyi paylaştı.

2016 yılında Kel Hasan Efendi'nin kavuğu, kendisine layık görüldü. Birçok dizide ve sinemada rol aldı. Dizileri ortasında en unutulmaz olanları Geniş Aile ve Seksenler oldu.

Üst Alt