Son Konu

Thodex Şoku! Özer’in Kardeşi Konuştu: Kardeşim Beni de Çarptı!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
thodex-1200x720-1.jpg

Yerli kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in, yatırımcılardan topladığı milyonlarca dolarla yurtdışına kaçtığı öne sürülüyor. Başsavcılık konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. MASAK borsanın hesaplarına el koydu ve konuya yönelik araştırmalar devam ediyor.

Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer, ise bu kaos ortamında önemli açıklamalarda bulundu. Güven Özer, kardeşinin kendisini de kandırdığını belirterek “Nasıl böyle bir şey yaptı, anlayamadım. Çok akıllı ve dürüst bir çocuktur. Bizi de vurup gitti” dedi. Tartışmalar devam ederken dün akşam saatlerinde ise Faruk Fatih Özer açıklama yaparak, “Birkaç gün içinde Türkiye’ye döneceğim” dedi.

Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer’den bir açıklama geldi: Kardeşim beni de çarptı!

Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakasını temsil eden Thodex olayında yeni gelişmeler yaşandı.  Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, yerli kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in, yaklaşık 2 milyar dolar ile yurtdışına kaçtığı iddia ediliyor. Birkaç gündür işlem yapılamayan borsaya yönelik iddialar artarken mağdur olan kullanıcılar polis eşliğinde şirket merkezine hücum etti. Ancak bilgilere göre, merkezde hiçbir borsa çalışanını bulunamadı ve olaya yönelik soruşturmalar devam ediyor.
608246674e3fe113ccdb0cc6.jpg
Olaya yönelik iddialar devam ederken dün akşam saatlerinde Faruk Fatih Özer’den açıklama geldi. Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer “Birkaç gün içerisinde Türkiye’ye dönüş yaparak adli makamlar ile işbirliği içerisinde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacağım” dedi. Türkiye’nin gündeminden kolay kolay düşmeyecek olan bu olaya yönelik Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer’den bir açıklama geldi. Güven Özer konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Kardeşim çok iyi bir insandı. Yıllardır da kripto para işleriyle uğraşıyor. Bizi de vurup gitti. Nasıl böyle bir şey yaptı, anlayamadım. Ben de şirkete gelip giderdim. Hakkımda bir soruşturma var mı bilmiyorum. Kardeşimin böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum. Çok akıllı ve dürüst bir çocuk. Arkasında başka şeyler olabilir. Ben de gelişmeleri televizyonlarda takip ediyorum. Kardeşim yurtdışına gitmiş. Ona bir iki gündür ulaşamıyorum. Ne olduğunu anlamadım.

Üst Alt