Son Konu

Erdoğan 15 Temmuz Anmasında: 'Hiç Kimsenin Bu Şanlı Mücadeleyi Önemsizleştirmeye Hakkı Yok'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-a79d7abf11a1e97a37f1ab7202c38d4c6248d122.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı'na katıldı. Erdoğan, ''Hiç kimsenin 15 Temmuz gecesi milletin verdiği ulu çabayı değersizleştirmeye hakkı yoktur'' dedi.

TBMM'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı yapılıyor. Darbe teşebbüsü gecesinde birinci bombanın düştüğü yerde merasim yapıldı.

Anıta karanfil bıraktı

TBMM’deki merasim, darbe teşebbüsü gecesinde birinci bombanın düştüğü yerdeki 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda yapıldı. Erdoğan ve Şentop, anıttaki cam kubbeye karanfil bıraktı.

Cam kubbeye karanfil bırakılmasının akabinde merasim alanında dualar okundu.

"Tarih bu dayanışmayı altın harflerle yazacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra açıklamalarda bulundu. Erdoğan şunları kaydetti:

"15 Temmuz destanının 5. yıldönümünde gazi Meclisimizde sizlerle birlikte olmaktan bahtiyarlık duyuyorum. Kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize sağlıklı, iyi uzun ömürler diliyorum.

Hiç kimsenin, bilhassa bu güzide çatı altında vazife yapanların 15 Temmuz gecesi milletin verdiği bu ulu çabayı değersizleştirmeye hakkı yoktur. 15 Temmuz hakkın batıla, adaletin zulme galip gelmesinin ismidir. 15 Temmuz'daki direnişi ile milletimiz darbe direnişini püskürtmüştür.  Türk milleti istiklalini korurken milletin vekilleri de bu aziz çatı altında demokrasiye sıkı sıkıya sahip çıkmıştır. Manileri aşarak TBMM'ye gelen herkese şahsım, milletim ve ülkem ismine şükranlarımı sunuyorum. Tarih 15 Temmuz gecesi yaşanan gazi Meclisimizin çatısı altında sergilenen bu dayanışmayı da altın harflerle yazacaktır. 

"2023'e yeni vizyonla girmek istiyoruz"

Şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri kutlu emanete halel getirmemek en kıymetli misyonumuzdur. Özünde rekabet bulunan siyaseti ülkenin hayrına olan işlerde yarışmak olarak gördük. 84 milyonun tamamını kucaklamaya çalıştık. Vatanımızın bekasından öbür hiçbir gaye peşinde koşmadık. Siyasi partilerimiz, fikirlerimiz farklı olsa da hepimiz birebir vatanın insanlarıyız. Kökenlerimiz farklı olsa da hepimiz binlerce yıllık ortak bir mazinin, ortak bir geleceğin sahipleriyiz. Türkiye, 84 milyonun tamamının ortak yurdudur. Son 1.5 yılda ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını millet olarak yazgımızın de birebir olduğunu göstermiştir. Bu salgın varlığımıza yönelik tehditleri lakin kenetlenme ile aşabileceğimizi göstermiştir. 2023'e eski Türkiye'nin alışkanlıkları ve kamburlarıyla değil yeni Türkiye'nin vizyonu ile girmek istiyoruz. 84 milyonun her bir ferdinin de bizimle birebir inancı paylaştığını düşünüyorum."

Üst Alt