Son Konu

Uçak Yok Denilmişti: Türkiye Yunanistan'a 2 Adet Yangın Söndürme Uçağı Gönderecek

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-8639e47085696813588f33614e83d42e76a0545e.jpg

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, uçak gönderileceği haberini veren Mevlüt Çavuşoğlu'na teşekkür etti.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, devam eden orman yangınlarına 2 itfaiye uçağıyla dayanak sağlanması nedeniyle Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na teşekkür etti.

Yunan Bakan Dendias, ülkesinin 7 gündür yangınla boğuşmasının akabinde bugün mevkidaşı Çavuşoğlu'nu arayarak 2 Türk uçağının yardım emelli gönderileceğini haber vermesinden ötürü teşekkür etti.

Dendias, Twitter hesabından yaptığı açıklama şunları söyledi:

"Bugünkü telefon görüşmemizde Türkiye'deki yangınların denetim altına alınmasının akabinde İki Türk itfaiye uçağının Yunanistan'a gönderileceğini haber veren Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na teşekkürlerimi ilettim."

Pakdemirli, uçak gönderilebileceğini söylemişti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli dün yaptığı açıklamada, 18 ülkeden takviye alan Yunanistan'ın Türkiye'den yardım istediğini söylemişti.

Pakdemirli "Türkiye üzere günlerdir yangınlarla çaba eden Yunanistan, ülkemizden yangın uçağı istedi. Bizdeki yangınların hafiflemesiyle birlikte şayet sağlayabileceksek bunu da Yunanistan'a sağlıyor olacağız" demişti.

Yunanistan'da Atina ve Evia (Eğriboz), Mora Yarımadası 7 gündür orman yangınlarıyla boğuşuyor.

Üst Alt