Son Konu

Katil Koca Akıllı Saat Sayesinde Yakayı Ele Verdi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-ef9c8fdd352c266bd6c87f3b9dcabff16f2ff003.jpg

Yunanistan’da konutunda öldürülen 20 yaşındaki Karolain Anagnostopulu’nun katili yaklaşık 40 gün sonra yakalandı. 11 aylık bebeğinin yanında meyyit bulunan Karolain’in katilinin sanıldığı üzere soyguncular değil, pilot olan eşi Babis Anagnostopulos olduğu ortaya çıktı. Katil kocayı, Karolain’in akıllı saat ele verdi.

Yunanistan’ın başşehri Atina yakınlarında bulunan Glika Nera (Tatlı Sular) kasabasındaki villada yaşanan cinayet günlerdir kamuoyunu meşgul ediyordu. Karolain Anagnostopulu (20) ile helikopter pilotu Babis Anagnostopulos (32) 4 yıl evvel Alonisos adasında tanışmış ve 2 yıl evvel evlenmişlerdi. Etrafında çok keyifli bir aile olarak bilinen çiftin, geçen yıl da bir kız çocuğu olmuştu. Çiftin 11 Mayıs’ta villasından gelen gürültü üzerine olay yerine gelen polis, evvel bahçede ağaca asılmış bir köpeğin cesedi ile karşılaştı.

"Soyguncular eşimi öldürdü"

Hürriyet'te yer alan habere nazaran, Babis, giriş katında ayakları bağlı, yarı baygın halde yatıyordu. Polis, üst kata çıktığında ise elleri kolları bağlı Karolain’in cansız vücudunu ve yanında ağlayan bebeğini buldu. 

Eşinin cenazesinde ağlayarak hudut krizleri geçiren Babis sözünde, “Alt katta kanepede uyumuştum. Sabah meskene silahlı 2 kişinin girdiğini gördüm. Beni yere yatırıp bağlayıp üst kata çıktılar. Karolain bağırıp, direniyordu. Bir müddet sonra sesler kesildi. Soyguncular eşimi boğup öldürdü. Konuttaki 10 bin Euro’yu ve ziynet eşyalarını alıp kaçtılar” dedi.

Palavraları ortaya çıktı

Yaklaşık 2 hafta soyguncuları arayan polis, “Çift sık sık hengame ediyordu. Karolain boşanmak istiyordu. Kocasının şiddet uyguladığını söylüyordu” biçimindeki bir ihbar üzerine Babis’i yakın takibe aldı. Geçtiğimiz günlerde de, Karolain’in bileğindeki akıllı saatin belleğinden, genç bayanın kalp atışlarının, kocasının konuta soyguncuların girdiğini söylediğinden 2 saat evvel durduğu tespit edildi. 

Ayrıyeten, Babis Anagnostopulos’un cep telefonundaki sinyaller de katilin, “Soyguncular ellerimi ayaklarımı bağladılar” dediği saatlerde, villanın içinde dolaştığını gösterdi. Katil koca “Karolain meskenden ayrılmak, boşanmak istiyordu. O gün de tekrar arbede ettik. Karolain’in ağzına bir tişört sıkıştırdım ve boğdum. Sonra da cinayete soygun süsü verdim. Eşimin ellerini ayaklarını bağladım ve köpeği öldürüp, ağaca astım” diyerek hatasını itiraf etti.

Üst Alt