Son Konu

Kızına Cinsel Tacizde Bulunduğu İddiasıyla Gözaltına Alınan Baba Hastaneden Firar Etti...

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-b224bcb006ae3fe00cd22ff35227d44366e2c21d.jpg

Antalya'nın Serik ilçesinde intihar teşebbüsünde bulunan 15 yaşındaki M.B.'nin, babası İ.B.'nin cinsel istismarına uğradığı sav edildi. Gözaltına alınan İ.B., "Rahatsızlandım" diyerek götürüldüğü hastaneden firar etti.

Serik'te 2 Temmuz günü M.B. isimli kız çocuğu intihar teşebbüsünde bulundu. Serik Devlet Hastanesi'ne götürülen M.B. tedaviye alındı.

Kızının arkadaşı, M.B.'nin, tekraren babasının cinsel istismarına uğradığını ve buhrana girerek intihar teşebbüsünde bulunduğunu anlatması üzerine anne Fatma T., avukatı aracılığıyla Ekim 2020’de boşandığı İ.B. hakkında cürüm duyurusunda bulundu.

Velayeti mahkeme kararıyla annesine verilen M.B., pedagog eşliğinde verdiği tabirde, 2020 yılı Aralık ayında babası İ.B. ile Kumluca'ya gittiklerini ve birinci kez burada babasının kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan İ.B., bir gün sonra polis tarafından gözaltına alındı. İ.B. gözaltındayken rahatsızlandığını söyleyince tedavi için götürüldüğü hastaneden kaçtı.

Polis, İ.B.'nin yakalanması için çalışma başlattı.

Fatma T.’nin avukatı Yasin Sarı, 15 yaşındaki M.B.'nin korktuğu ve tehdit edildiği için durumu annesine anlatamadığını belirterek, "Durumu öğrenen abi konuta geldiği vakit kardeşine 'böyle bir durum mu var, gerçek mi bu olay, şimdiye kadar bu türlü bir şey vardı da neden bildirmedin' diyerek kardeşine biraz kızmış. Abi durumun aslını araştırmaya çalışmış. Kızımız ruhsal olarak olayın vermiş olduğu gerilim ve problemden bunalmış bir formda, ağabeyinin de yaklaşımlarından etkilenerek intihar teşebbüsünde bulunmuş. Aşikâr bir ölçü hapı atmış, ambulans ile hastaneye kaldırılmış" diye konuştu.

'Aileye ziyan vermesinden tasa ediyoruz...'

Firari İ.B.’nin aileye ziyan vermesinden kaygı ettiklerini belirten Avukat Yasin Sarı, "Kız çocuğumuz şu anda geceleri uykusundan ağlayarak uyanıp kabuslar görmektedir. Hatta annesine 'rüyamda babamı gördüm beni öldürüyordu, çok korkuyorum' demiştir. Şu an ailenin psikolojisi bitmiş durumdadır. Meskenin önünde emniyet takımlarınca muhafaza önlemleri alınmış, lakin aile şu anda konutta mahpus konumunda yaşamaktadır. Bir an evvel şahsın yakalanmasını istemekte. Çekilen meşakkatler olağan bir kahır değil. Şahıs yakalanmadığı için de daha çok problem çekiliyor. Aile devlet büyüklerinden yardım beklediklerini söylüyor." tabirlerini kullandı.

Anne Fatma T. ise telefonla yaptığı açıklamada, "Bu nasıl bir insanmış ben anlamamışım. 17 sene daima arbede ettik, dayak yedik. Ben bu çocuklarım için dayak yedim esasen. Ben bu türlü bir şey olacağını bilseydim asla kızımı göndermezdim. Yıkılmış vaziyetteyiz, bir türlü toparlayamıyoruz kendimizi" diye konuştu.

Üst Alt