Son Konu

HarmonyOS ilk kez Huawei Mate 30 Lite ile gelebilir!

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

harmony-mate30lite-uBnT_cover.jpg

Huawei'nin Google ile geçtiğimiz aylarda yaşadığı işletim sistemi bunalımı markanın kendi işletim sistemi ile ilgili çalışmalarını hızlandırmasına yol açmıştı. Kısa bir mühlet evvel duyurulan HarmonyOS ile Huawei kendi mobil işletim sistemini de tanıttı. Argümanlar doğruysa bu işletim sistemini kullanan birinci cep telefonu Huawei Mate 30 Lite olacak.

HarmonyOS birinci defa Huawei Mate 30 Lite ile gelebilir!

Şimdi resmi olarak duyurulmayan bir model olan Mate 30 ailesinin giriş modeli Mate 30 Lite, tezlere nazaran HarmonyOS ile gelecek. Mate Ailenin vesair modelleri olan Mate 30 ve Mate 30 Pro ise yeniden evvelki modellerde olduğu üzere Android işletim sistemi ve EMUI arayüzü ile gelecek.

Eylül ayında tanıtılması beklenen Mate 30 cep telefonu modelleriyle birlikte yeni bir periyodun başlayacağını söyleyebiliriz. HarmonyOS ile gelecek olan Mate 30 Lite'ın küresel sürümünün de bu işletim sistemi ile gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Kesin olmamakla birlikte Huawei yalnızca kendi anavatanı Çin'de HarmonyOS işletim sistemli bir Mate 30 Lite satışa sürebilir. Yerküreye satılacak olan sürümed ise Android işletim sistemi konum alabilir. Şimdilik bunların kesin haberler olmadığını da belirtelim.

Üst Alt