Son Konu

Huawei işletim sisteminin adı HarmonyOS oldu

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

harmony-os-h0nf_cover.jpg

ABD ve Çin arasında ticaret gerginliğinden en ziyade etkilenen markalardan biri olan Huawei, kendi mobil işletim sistemini resmi olarak duyurdu. Bir vadedir isminin HongMengOS olacağı bilinen işletim sistemi HarmonyOS olarak tanıtıldı. HongMengOS ismi ise Çin'de kullanılmaya devam edecek.

Huawei işletim sisteminin ismi HarmonyOS oldu

Çin'in Dongguan kentinde gerçekleştirilen Huawei Geliştiriciler Konferansı'nda yapılan duyuru ile tanıtılan HarmonyOS yalnızca telefon ve tablet üzere mobil cihazlarda değil tıpkı devranda akıllı hoparlör ve nesnelerin interneti cihazları üzere geniş bir meydanda kullanılabilecek.

Huawei Tüketici Ünitesi CEO'su Richard Yu tarafından tanıtılan yeni işletim sistemi, Android'den daha süratli ve daha inançlı olarak tanımlandı. İşletim sistemi tıpkı hengamda giyilebilir cihazlar ve arabalarda de kullanılabilecek.

Geçtiğimiz aylarda Google ile Android işletim sistemi konusunda zahmetler yaşayan Huawei, kendi işletim sistemini geliştireceğini açıklamıştı. Aslında markanın daha evvelki yıllarda da kendi işletim sistemini geliştirdiği biliniyordu. HarmonyOS'in önünde kendi ekosistemini oluşturması için uzun bir süreç var. 

Üst Alt