Son Konu

Ünlü Analist PlanB, 100.000 Dolarlık Bitcoin (BTC) Tahminini Sürdürüyor

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
btc-4.jpg

Ünlü analist PlanB, Bitcoin için yaptığı yıl sonu fiyat tahminin gerçekleşeceğine inandığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter
ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“What Bitcoin Did” isimli podcast’te konuşan PlanB, kripto varlık alanında popüler hale getirdiği stok akış modeline olan inancını koruduğunu dile getirdi.

Tipik olarak geleneksel varlıkların değerlenmesinde kullanılan stok akış modeli, mevcut arzı üretim oranına karşı ölçerek fiyatı tahmin etmeyi amaçlar.

PlanB’ye göre, Bitcoin, 2021’in sonunda altı haneli bir değere ulaşacak.

“Hiç şüphem olmadı. Hala yıl sonunda en az 100.000 dolar olacağını düşünüyorum. Daha çok zaman var. Şu anda 40.000 dolar seviyesindeyiz. Yani 2.5x bir artış gerekiyor. Daha önce bir ya da iki ayda daha fazlası gerçekleşti. Yani yapılabilir. Kendime çok güveniyorum.

Hala internette Bitcoin’in 20.000 dolara düşeceğini söyleyen insanlar görüyorum. Bunun olacağını sanmıyorum.

Noel’e kadar 100.000 dolar bekliyorum”

PlanB ayrıca, verilere doğrusal bir denklem uygulanarak iki değişken arasındaki ilişkinin oluşturulduğu doğrusal regresyon tabanlı bir modelle, stok akış modelinin ne zaman geçersiz hale geldiğini belirlemenin “kolay” olduğunu söylüyor.

“Bu sadece doğrusal bir gerileme, değil mi? Yani bu gerilemenin artık geçerli olmadığı çok açık…

Stok akış modeli, yarılanmadan bu yana artan stok akış oranını artırmamız gerektiğini söylüyor. Yani bir nevi bunu bekliyoruz. Ama fiyat düştüğünde o zaman bu lineer regresyon çizgisinin artık verilere uymadığı açıktır.

Ne zaman geçersiz olduğunu görmek çok kolaydır. İnsanlar bunu kendileri yapabilir”

Üst Alt