Son Konu

Huawei giyilebilir ürünlerde büyük başarı yakaladı

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Son devirlerde yaşadığı dertlere karşın Huawei aslında piyasaya sunduğu teknolojik eserler konusunda başarılı olduğunu kanıtlıyor.

Huawei giyilebilir eserlerde büyük muvaffakiyet yakaladı

Son devirlerde ABD hükümetinin kendisine yaptırımlar pratiğiyle ilgili olarak teknoloji yerküresinin gündeminden düşmeyen Çinli teknoloji devi Huawei’nin, giyilebilir eserler konusunda da piyasada başarılı olduğunu açıklanan son raporlar ortaya koyuyor. ABD hükümetinin açıklamaları ve akabinde bir çok Amerikalı teknoloji şirketinin Huawei ile iş birliklerini bitirdiklerinin açıklanmasının akabinde sorunlu bir süreç yaşayan şirket bu durumu bir ölçüde atlatmış üzere görünüyor. Akıllı telefon pazarında satışlarında rastgele bir düşüş yaşamadığı görülen Huawei’nin giyilebilir teknoloji eserlerinde de rastgele bir düşünceyle karşılaşmadığı görülüyor.

IDC’nin son raporuna nazaran Çinli şirket giyilebilir teknolojik eser pazarında nispeten güzel durumda. Yayınlanan rapora nazaran 2019’un birinci çeyreğinde giyilebilir teknolojik eser pazarının başkanı Apple olarak görünüyor. Huawei ise Xiaomi’den acilen sonra üçüncü sırada kendisine yan bulurken, dördüncü ve beşinci sıralarda ise Samsung ve Fitbit nokta alıyor.Bu noktada Huawei’nin pazardaki büyüme orantısı firmayı ön plana çıkarıyor. Geçtiğimiz yılın birinci çeyreğinde 1.3 milyon olan giyilebilir eser sevkiyatını şirket büyük bir artış ile 2019’un birinci çeyreğinde 5 milyona çıkarmayı başardı.

Giyilebilir eserlerde Huawei’nin yeni işletim sistemi bulunabilir

Huawei’ye uygulanacak yaptırımların açıklanmasının akabinde Çinli şirketin kendi işletim sistemini cihazlarında taraf vereceği açıklanmıştı. Giyilebilir eserlerinde de bu işletim sistemini kullanabileceği belirtilen firmanın daha evvelden işbirliği halinde olduğu bütün firmalardan bağımsız olmak istediği düşünülüyor.

Üst Alt