Son Konu

Android'de YouTube Koyu Tema aktif hale getirin

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
youtube-koyu-tema01-N2Jb_cover.jpg
youtube-koyu-tema01-N2Jb_cover.jpg

YouTube geçtiğimiz aylarda Koyu Tema özelliğini duyurmuş ve bu özellik birinci etapta iOS cihazlarda kullanılmaya başlamıştı. Platform artık de bu özelliği Android kullanıcılarının beğenisine sundu.

Android'de YouTube Koyu Tema canlı hale getirin

Geçen mayıs ayından bu yana uzun müddettir konuşulan YouTube'un Koyu Tema özelliği, iOS işletim sistemli cihazlarda kullanılabiliyordu. Android kullanıcılarının şimdi tanışamadığı bu özellik ise kısa vade evvel itibariyle tasarrufa sunulmaya başlandı.

Türkiye'de de kullanılıyor

Pratiklerin karanlık modları hem göz sıhhatimiz hem de cihazlarımızın pil ömürleri için nispeten yararlı oluyor. Twitter ve YouTube platformlarının akabinde vesair birçok tanınan tatbikin da karanlık mod seçeneği sunması artık bir standart haline gelmesi gerektiği su götürmez bir gerçek. YouTube'un Koyu Tema ismini verdiği bu özellik Türkiye'de de kullanılabiliyor.

Android'de YouTube Koyu Tema nasıl canlı hale getirilir?

Bu yeni özellik Android kullanıcılarına da sunuldu. Kullanmak için birinci olarak pratiğin yeniliğini denetim etmeniz gerekiyor. Biz aşağıdaki ekran imgelerini YouTube'un Android 13.35.51 sürümünden aldık.

• Android işletim sisteminde YouTube pratiğini açın
  • Akabinde sağ üst bucakta bulunan profilinizi gösteren simgeye tıklayın
  • Açılan sahifede Ayarlar'ı seçin
  • Ayarlar sahifesinde ise Umum seçeneğine tıklayın
  • Burada Koyu Tema seçeneğini göreceksiniz. Onun yanında tik işaretini etkin hale getirin.

Bu özelliği canlı hale getirdiğinizde pratik yüklü olarak koyu renkli bir taban üzerinde açık renkli metinler görünen bir dizayna kavuşuyor. Mahsusen göz sıhhati için yararlı olan bu özellik gece tasarruflarında da işe yarıyor.

Öte yandan bu özelliği istediğiniz devir kapatmanız da mümkün. Yapmanız gereken tek şey pratiğin ayarlarından Koyu Tema menüsündeki tik işaretini kaldırmanız. 

Üst Alt