Son Konu

Bir çocuklarını daha kaybetmek istemiyorlar

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Daha önce bir çocukları SMA hastalığı yaşamını yitiren Koparal ailesi, aynı hastalıkla çaba eden kızları Firdevs'i de kaybetmek istemiyorlar
Adıyaman'da yaşamış Koparal ailesi, omirilikteki kasların hareket etmesini sağlayan hücrelerin işlevini görmediği ırsi bir hastalık olan SMA hastalığı nedeniyle 7 yıl önce 10 aylık oğullarını kaybetti

5 yıl önce dünyaya gelen kızları Firdevs'in de aynı hastalığı taşıdığını öğrenen aile, ara sıra solunum cihazına bağlanan kızlarının geleceğinden üzüntü ediyor

Baba Mehmet Koparal, gazetecilere yaptığı açıklamada, SMA hastaları için umut olabilecek bir ilacın deneme aşamasında olduğunu söyledi

Araştırmalarına kadar bu ilacın 8 ülkede kullanıldığını, Türkiye'nin de için de bulunduğu bazı ülkelerde de test çalışmalarının yapıldığını aktaran Koparal, Firdevs ve onun gibi hasta çocukların bu ilaca bir an evvel kavuşmalarını istiyoruz

Bu ilacı kullanan çocukların şu an videolarını izliyoruz çocuklarda bir gelişme görülüyordedi

Anne Fatma Koparal da kızı Firdevs'in de kendisine her gün Anne ben niçin yürüyemiyorum, neden okula gitmiyorum?diye sorduğunu anlattı

Koparal, Doktorlar 'Kızınız 2,5 yaşına değin yaşar' dedi Şu an fazla şükür 5 yaşında Yani bu makineler ile 56 yaşına değin ama yaşar Her gün bu korkuyla yatıp, kalkıyorum

Uyurken diyorum fakat acaba nefesi ne vakit kesilir? Bir yaşından beri ben onu bekliyorum Çünkü doktorlar aniden nefesi kesildiğinde hiç farkına varmazsın' dedidiye konuştu

Üst Alt