Latest Thread

Icralık araç trafikten çekilir mi?

  • Konbuyu başlatan moderatör
  • Başlangıç tarihi
moderatör

moderatör

Yönetici
Katılım
27 Tem 2022
Mesajlar
2,903
Tepkime puanı
2
Puanları
9
Yaş
34

Hacizli araç trafikten çekme belgesi alınır mı?​

Araca yazılan cezalar, rehinler ya da hacizler ödenerek plaka trafiğe teslim edildikten sonra çekme belgesi alınır. Aracın bandrolü olmadığı için artık trafiğe çıkamaz. Araç çekme belgeli iken MTV işlemez, haciz ya da rehin yapılamaz.

Hacizli araç hurdaya çıkar mı?​

Maddeleri gereği haczin düştüğüne dair alınacak bir yazıyı Trafik Şube Müdürlüğüne ibraz etmeniz veya İcra Müdürlüğü otomasyon sistemi ile araç üzerindeki haczi kaldırabileceğinden bu işlemler sonrası söz konusu aracın Hurdaya ayırma işleminin yapılacağı açıktır.

Hak mahrumiyeti olan araç trafikten çekilir mı?​

Yakalama kararı içerenler hariç olmak üzere, kayıtlarında hak mahrumiyeti olan araçlar trafikten çekilebilir.

Araç üzerinde haciz varsa ne olur?​

Hacizli araçlar, trafiğe çıktığında trafik ekipleri tarafından trafikten men edilebiliyor. Bu sayede, arabanın üzerine haciz koyduran kişi de arabanın satışını yaparak borcunu tahsil etmiş oluyor. Hacizli araba bağlandıktan sonra yediemin otoparkına çekiliyor ve satılacağı güne kadar burada tutuluyor.

Çekme belgeli araca haciz konulabilir mı?​

haciz veya rehin konulamaz. dolayısı ile çekme belgeli bir araç aldığınızda hiçbir şekilde araçta rehin, haciz var diye şüpheye düşmenize gerek yoktur. çekme belgeli araçların satışları plakalı araçlar ile aynıdır.

Araç hak mahrumiyeti hacizli ne demek?​

Araç hak mahrumiyeti, araç sahiplerinin araçları üzerindeki haklarına bir takım şartlar yerine getirilene kadar el konulması olarak ifade edilebilir. Araç hak mahrumiyeti, kişilerin araçlarını satabilmeleri için de engel oluşturmaktadır.

Hacizli araç trafikten nasıl çekilir?​

Yakalama kararı olduğu halde trafiğe çıkan hacizli araçlar yakalandıklarında trafikten men edilmeleri mümkün olmaktadır. Trafik polisleri bu durum karşısında aracı rehin olarak alı koymakta ve araç üzerindeki borç ödenene kadar da rehini kaldırmamaktadırlar.

Hacizli arabamı nasıl alırım?​

– Öncelikle icralık arabalar esatis.uyap.gov.tr adresinden takip edilmelidir. – Daha sonra nüfus cüzdanı ile beraber ihale katılım bedeli üzerinden icralık arabalar için ihaleye katılmak mümkün. – Hem nakit para hem de bankalar üzerinden alınacak olan teminat mektubu eşliğinde ihaleye katılım gösterilebilir.
 

Yazar: moderatör
Article Title: Icralık araç trafikten çekilir mi?
Kaynak Url: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Üst