Son Konu

Eski Beyaz Saray İletişim Direktöründen Bitcoin (BTC) Açıklaması

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
anthony2.jpg

Eski Beyaz Saray bağlantı yöneticisi ve Skybridge’in kurucu ortaklarından olan Anthony Scaramucci, Bitcoin (BTC) ve kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Scaramucci, açıklamasında Bitcoin harici başka kripto paralar ile ilgilenmediğini, sırf Bitcoin’e odaklandığını tabir etti.

“Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH) üzere kripto paralar ile ilgilenmiyorum. Şu sıra sırf Bitcoin’e odaklandım.”

Scaramucci, Bitcoin’in toplam piyasa kıymetine de vurgu yaptı. Mevzuyla ilgili fikirlerini paylaşan ünlü yatırımcı, şu kelamlar ile Bitcoin’i övdü:

“Bitcoin şu anda 12 yaşında ve karşısında onu liderliğini almaya çalışan 8300 farklı rakibi kelam konusu. Fakat Bitcoin tüm bunlara karşın dorukta kalmayı sürdürüyor. Bu benim için gereğince uygun.”

Skybridge Bitcoin fonu da 4 Ocak 2021’de resmi olarak başlatıldı. Fonun başlatılmasından bu yana, Bitcoin’in pahası 30 bin dolar düzeylerinden 50 bin doların üzerine çıktı. Scaramucci’nin bu sebepler ile Bitcoin’i övmesi hayli olağan gözükse de, övgülerinin tek sebebi bu değil. Scaramucci, günlük yatırımcıların da Bitcoin’e yönelmesi gerektiğini ve bunun için bilinçlendirilmeleri gerektiğini düşünüyor.

Scaramucci, tüm bu açıklamalarına karşın, altcoin‘lere de kapılarını büsbütün kapatmış değil. Gidişata nazaran ilerleyen devirlerde altcoin’lere de yatırım yapabileceğini belirtiyor.

“Umarım 12 ay yahut 18 ay sonra tekrar podcast’inize beni çağırırsınız ve ben de öbür kripto paralar konusunda tahminen farklı bir fikre sahip olabilirim.”

Üst Alt