Son Konu

Şehit babasını kahreden haber!

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
23
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Yeni Yüzyıl Gazetesi'nden Metin Burmalı'nın haberine kadar durum geçen yıl 19 Kasım tarihinde akşam saatlerinde İzmirKültürlü yolu Adnan Menderes Havaalanı yakınlarında meydana geldi Balçova İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli olan polis memuru Buket Keleş, ek ödev için gittiği havalimanındaki polis noktasında yolun karşısına dinmek istedi Bu sırada 28 yaşındaki inşaat işçisi Sedat Ayverdi yönetimindeki 43 DA 218 plakalı panelvan araç ile şanssız bayan polise çarptı Çarpmanın etkisi ile 3540 metre sürüklenen polis memuru Keleş ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede 8 gün yaşam mücadelesi verdikten daha sonra şehit oldu Balçova'daki görevine 4 ay önce başlayan Keleş'in cenazesi ailesinin yaşadığı, memleketi Kırşehir'de toprağa verildi Olaydan daha sonra gözaltına alındıktan daha sonra tutuklanan şoför Ayverdi'nin yapılan testlerde kanında ve idrarında ecstasy ve esrar maddesine rastlanırken, yanına yolcu olarak yer alan arkadaşının üzerinde de uyuşturucu madde ele geçirildi Yaklaşık 1 ay cezaevinde kalan sürücü Sedat Ayverdi, olaydan sonradan hakkında çıkan tutuklama kararına avukatı aracılığı ile itirazda bulundu BITMIŞ EGEMEN KARŞISINA ÇIKACAK İtirazı değerlendiren 6 Sulh Canice Hakimliği, tutsak yer alan Ayverdi'nin kabahat vasfının değiştirme ihtimalinin olmadığını değerlendirerek, tutuklulukta geçirdiği süre ve alabileceği canice miktarını göz önünde bulundurarak tutuksuz yargılanması için cezaevinden tahliyesine karar verdi Ayverdi'nin soruşturma tamamlanıp, iddianame hazırlandıktan sonradan her yerde baskin karşısına çıkacağı öğrenildi Kırşehir'de nehir ocağı işleten ve sürücünün olaydan bir süre sonradan bağımsızlık kaldığını öğrenen acılı baba Hamdi Keleş ile anne Güler Keleş karara ayaklanma etti Şehit babası Keleş, Şu lahza bu haberi duyunca alışılmadık oldum Benim kızım insanların kolaylık ve güvenini karşılamak üzere göreve bu vesileyle kaza sonucu şehit düştü Ben gereken neyse yapacağım dedi

Üst Alt