Son Konu

Huawei işletim sistemi için başvurulara devam ediyor!

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
huawei-isletim-sistemi-icin-basvurulara-devam-ediyor-1.jpg

Huawei işletim sistemi gündemdeki yerini koruyor. Zira Huawei, 2012 yılından beri geliştirdiği Huawei HongMeng OS isimli işletim sistemini markalaştırmak adına ciddi adımlar atmaya devam ediyor. Çinli ekip, Donald Trump yönetiminin yaptırımlarına karşı kendi çözüm yollarını arıyor. Yetkililer, Ark OS olarak da bilinen telefon yazılımının isim bilinirliğini artırmak istiyor.

Huawei işletim sistemi HongMeng için başvurulara devam ediyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nin baskısından kurtulmak isteyen Çin devi, kendi işletim sistemi için atağa geçmiş durumda. Huawei, işletim sistemi HongMeng‘i her bölgeye yaymak istiyor. Bu amaç ile yola koyulmuş olan şirket, en önemli pazar alanlarında yer almak istiyor. Huawei, buna ek olarak, ABD’nin yaptırımlarından dolayı iş modelinin zarar görmesini önlemeye çalışıyor.
huawei-isletim-sistemi-icin-basvurulara-devam-ediyor.jpg
Daha önce Türkiye’nin patent ve marka kurumuna da başvuran telekomünikasyon markası, şimdi ise en az dokuz ülkede ve Avrupa’da gerekli marka temaslarının ve ticari anlaşmaların sağlanması için çalışmalarını sürdürüyor. Düzenli bir şekilde ilerleyen bu hamle, Trump idaresinin geçen ay Çin devini kara listeye eklemesinden sonra başlamıştı. Kara listeye eklemekle de kalmayan ABD Başkanı, Alphabet Inc gibi Amerikan teknoloji şirketlerinin Huawei ve onu destekleyenler ile iş yapmasını da yasaklamıştı.

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’nün (WIPO) verilerine göre iletişim markasının kendini yayabilme adına iletişime geçtiği diğer ülkelerden bazıları da şunlar: Kamboçya, Kanada, Güney Kore, Peru ve Yeni Zelanda. Akıllı telefon üretiminde Dünya’nın en büyük ikinci üreticisi olan oluşum, kendi yazılımıyla ilgili yeni detayları paylaşmadı.

Üst Alt